SON DAKİKA

İzmir

170 kilo olan İzmirli Habibe Teyze’nin yaşam azmi

İzmir Urla’da yaşayan 170 kilo ağırlığındaki Habibe Apak yaşam azmi ile hayata tutunuyor.

9 Haziran 2019 00:31
170 kilo olan İzmirli Habibe Teyze’nin yaşam azmi

İzmir Urla’nın Demircili Mahallesi’nde yaşayan ve morbit obez teşhisi konulan Habibe Apak (74), aşırı kiloları sebebiyle yatağa bağımlı yaşıyor. İyileşebilmek için hastaneye gidemeyen ve solunum güçlüğü ile böbrek problemleri de yaşayan Habibe Teyze, ayaklarında meydana gelen şişliklerden ve ağrılardan dolayı zor günler yaşıyordu.

HABİBE APAK SIKI DİYETLE KISA ZAMANDA 10 KİLO VERDİ

İHA’nın haberine göre, Habibe Teyze’nin imdadına ise Dahiliye Uzmanı Dr. Cüneyt Hayretdağ ve Uzm. Diyetisyen Çağrı Sevgel yetişti. İki uzmanın tedavi süreci ile iyileşme belirtileri gösteren Habibe Teyze, evinden rahatça çıkabileceği günleri bekliyor. Eşinin de iyileşme sürecine destek verdiği Habibe Teyzeye sıkı bir diyet programı uygulanıyor. Bu diyet programı sayesinde 10 kilo vermeyi başaran Habibe Teyze artık solunum cihazı yardımı ile daha rahat nefes alabiliyor.

Urlalı Habibe Apak

HABİBE APAK’IN DOKTORUNDAN AÇIKLAMA

Habibe Apak’ın durumu ile ilgili açıklama yapan Dr. Cüneyt Hayretdağ, Habibe Teyzenin nefes almakta zorlandığını, solunum yetmezliği problemi olduğunu söyledi. Habibe Teyze’ye cihazla oksijen verildiğini söyleyen Dr. Hayretdağ, ilaçların düzenli kullanımı ve diyete uyulması durumunda iyileşme sürecine hızla girileceğini söyledi. Durumu ile ilgili konuşan Habibe Teyze ise uzman doktorlara teşekkür ederek, hayatı çok sevdiğini ve işleri tek başına yapabildiği günleri özlediğini söyledi.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım