SON DAKİKA

Gündem

Adil Öksüz kimdir? Nereli? Nerede ve bulundu mu?

FETÖ imamı Adil Öksüz’ün kim ve nereli olduğu ile nerede olduğu, gerçeği ve bulundu mu sorusu yanıt buldu.

4 Aralık 2019 17:04
Adil Öksüz kimdir? Nereli? Nerede ve bulundu mu?

Adil Öksüz ismi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarının ardından yeniden gündeme geldi. Süleyman Soylu, Adil Öksüz’ün nerede olduğunu bildiklerini söyledi. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) sözde TSK imamı Adil Öksüz, son günlerin en merak edilen isimleri arasında yer alıyor. Adil Öksüz kimdir ve nereli? Adil Öksüz bulundu mu? Nerede? Almanya’da mı? Adil Öksüz gerçeği nedir? Süleyman Soylu Adil Öksüz hakkında ne dedi? Soruları yanıt arıyor. 15 Temmuz hain darbe girişiminin baş aktörleri arasında olan Adil Öksüz’ün hayatı ve geçmişine dair ayrıntılar haberimizde yer alıyor.

ADİL ÖKSÜZ KİMDİR?

1967 yılında doğan Adil Öksüz Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) sözde TSK Hava Kuvvetleri imamıdır. 1991’de Ankara Üniversitesi lisans, Sakarya Üniversitesi’nde yüksek lisans yapan ve aynı üniversitenin İlahiyat Fakültesi’nde akademisyen olarak çalışan Adil Öksüz, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında önemli rol üstlenmiş ve darbe kalkışmasının komuta yeri olan Akıncı Üssü çevresinde yakalanmıştı. Yakalandıktan sonra serbest bırakılan ve sırra kadem basan Adil Öksüz, 4 Milyon TL ödülle aranmaya devam ediyor.

ADİL ÖKSÜZ NERELİ?

Adil Öksüz Kahramanmaraş Andırınlıdır. Adil Öksüz’ün kimliğinde Andırın Hacıveliuşağı köyünde doğduğu bilgisi vardır.

ADİL ÖKSÜZ NEREDE? ALMANYA’DA MI?

Süleyman Soylu, Adil Öksüz’ün nerede olduğunu bildiklerini açıkladı. Adil Öksüz Almanya’da mı? Sorusuna cevap veren Soylu, “Nerede olduğu bizde kalsın” dedi. Halktaki yaygın kanaat, Adil Öksüz’ün Almanya’da olduğu ve Alman hükümeti tarafından korunduğu yönündedir.

ADİL ÖKSÜZ BULUNDU MU?

Adil Öksüz henüz bulunmadı. Adil Öksüz 15 Temmuz kalkışmasının ardından yakalanmış ve daha sonra serbest bırakılmıştır. Buradan yurtdışına kaçtığı değerlendirilen Adil Öksüz’ü arama çalışmaları devam ediyor.

ADİL ÖKSÜZ GERÇEĞİ NEDİR?

Adil Öksüz’ün FETÖ’nün sır kutusu olduğu kaydediliyor. Bir dönem Mit mensubu olduğu yönünde de iddialar gündeme gelmiş ve ardından yalanlanmıştı. Adil Öksüz gerçeği olarak telaffuz edilen konuların başında, Adil Öksüz’ün Fetullah Gülen’in en yakın adamı olduğu kanaati gelir.

SÜLEYMAN SOYLU ADİL ÖKSÜZ HAKKINDA NE DEDİ?

Adil Öksüz hakkında açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adil Öksüz’ün yerini bildiklerini ancak bu bilginin kendilerinde kalacağını söyledi. PKK’ya ve DHKP-C’ye yaptıkları izlemeyi FETÖ’ye de yaptıklarını söyleyen Bakan Soylu, Adil Öksüz’ün yerini de bu sayede bildiklerini ima etti.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım