SON DAKİKA

İzmir

Ak Parti Bergama İlçe Başkanı Güven Yakar, görevi bıraktı

Ak Parti'nin Bergama İlçe Başkanı Güven Yakar, işlerinin yoğunluğu nedeniyle görevi bıraktığını duyurdu.

3 Temmuz 2019 13:02
Ak Parti Bergama İlçe Başkanı Güven Yakar, görevi bıraktı

Ak Parti İzmir'de beklenen istifa geldi. Ak Parti Bergama İlçe Başkanı Güven Yakar, daha önce genel merkezle yaptıkları görüşmede, Ak Parti Bergama İlçe Başkanlığı görevini, seçim süresince yürüteceğini ifade etmişti. Yakar, seçim sonuçlandıktan sonra, bugün yaptığı açıklama ile görevini bıraktı. 

İŞLERİNİN YOĞUNLUĞU NEDENİYLE GÖREVİ BIRAKTI 

İşlerinin yoğunluğu nedeniyle bu kararı aldığını ifade eden Yakar, göreve gelecek yeni kişilerin de partiye faydası olacağını düşündüğünü belirtti. Güven Yakar, istifa duyurusunda misyonunu tamamladığını düşündüğünü dile getirdi. 2011 yılından bu yana Ak Parti Bergama İlçe Başkanlığı'nda görev yapan Güven Yakar'a ilçe başkanı Hakan Koştu'nun başkan adayı olarak gösterilmesinin ardından ilçe başkanlığı için teklif yapılmıştı. Yakar, ısrarların ardından ilçe başkanlığı görevini kabul etmişti. 

AK PARTİ, BERGAMA'DA SEÇİMİ KAZANMIŞTI 

31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde Ak Parti adayı Hakan Koştu, oyların yüzde 48,79'unu alarak az farkla başkanlığa seçilmişti. Cumhuriyet Halk Partisi adayı İdris Yavuzyılmaz ise yüzde 48,01 oy almıştı. İki aday arasındaki fark 532 oy olmuştu.Seçimde Büyük Birlik Partisi yüzde 1,02, Demokrat Parti yüzde 0,72, Saadet Partisi yüzde 0,68 oy almıştı. İlçe Belediye Meclisi'nde de Ak Parti yüzde 48,51, Cumhuriyet Halk Partisi yüzde 46,56, BBP yüzde 1,60, DP yüzde 1,15, Saadet Partisi 0,88, HDP ise yüzde 0,63 oy almıştı. 

Bergama'yı bu seçimden önce Cumhuriyet Halk Partili Mehmet Gönenç yönetiyordu. Gönenç, 2014'te yapılan seçimlerde yüzde 34,55 oy almıştı.

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım