SON DAKİKA

İzmir

Aliağa'da genç çift, Kızılay kutusuna yanlışlıkla altınlarını attı

Aliağa'dan taşınırken eşyalarını Kızılay bağış kutusuna atan genç çift, elbiselerle birlikte altınlarını da atınca kabusu yaşadı.

9 Ağustos 2019 10:52
Aliağa'da genç çift, Kızılay kutusuna yanlışlıkla altınlarını attı

İzmir'in Aliağa ilçesinde yaşanan olay, genç çiftin kabusu oldu. Mardin'e gitmeden önce Kızılay'a yardım etme kararı alan çift, ilçede bulunan bağış kutusuna eşyalarını attı. Mardin'e doğru hareket eden çiftin Konya'ya ulaştıklarında dünyası başına yıkıldı. Zekeriya-Nurcan Akay çifti, kıyafetlerle birlikte altınları ve paralarını da yardım kutusuna attığını fark etti. Apar topar harekete geçen çift, İzmir'e döndü. Kızılay yetkilileri, şikayet üzerine çiftle birlikte bağış kutusunun götürüldüğü yere gitti. Bağış kutusunun boşaltılmasıyla birlikte aramalar başlarken sonunda eşyalar bulundu. Genç çift, 14 çeyrek, 1 yarım ve yaklaşık bin 500 TL'sine kavuştu. Yetkililere yardımından dolayı teşekkür eden çift, yeniden Mardin'e doğru yola çıktı.

BAĞIŞ KUTUSU, ALİAĞA'DAN KONAK'A TAŞINMIŞ

Konuyla ilgili İhlas Haber Ajansı'na konuşan Zekeriya Akay, eşyaların Aliağa'dan Konak'a taşındığını ve yardım çağrılarının ardından herkesin kendilerine yardımcı olmaya çalıştığını dile getirdi. Eşinin farkında olmadan birikimlerini bağış kutusuna attığını belirten Akay, altınlarını ve paralarını buldukları için çok sevinçli olduğunu ifade etti.

BAŞKAN ŞANLI, BAĞIŞ NEDENİYLE TEŞEKKÜR ETTİ

Kızılay Konak Şube Başkanı Ömür Şanlı ise şaşkın olduğunu ve böyle bir olayla ilk kez karşılaştığını belirtti. Genç çiftin çağrısının ardından harekete geçtiklerini söyleyen Şanlı, talep üzerine toplanan giysilerin dökülerek arama çalışmalarının başladığını kaydetti. Kızılay personelinin çalışmalara destek verdiğini ifade eden Şanlı, eşyaların bulunduğunu dile getirdi. Başkan Şanlı, çifte Kızılay'a desteklerinden dolayı da teşekkür etti.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım