SON DAKİKA

Güncel

Alpay Özalan: Tunç Soyer İZTAV'a para aktarmaya çalışıyor

Ak Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, Tunç Soyer'in kardeşinin İZTAV'da genel sekreter olduğunu, Tunç Soyer'in bu vakfa 8,9 milyon TL aktarmaya çalıştığını iddia etti.

9 Eylül 2019 20:01
Alpay Özalan: Tunç Soyer İZTAV'a para aktarmaya çalışıyor

Ak Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan'ın Tunç Soyer iddiası twitter'da gündem oldu. Özalan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, İzmir Turizm Tanıtma Vakfı'na 8,9 milyon TL aktarmaya çalıştığını iddia etti. Özalan, vakfın genel sekreterliğinde Tunç Soyer'in kardeşi Onur Soyer'in bulunduğunu belirterek "Büyükşehir bünyesinde tanıtımı yapabilecek birim ve şirketler var. Neden vakıf?" sorusunu sordu. 

Alpay Özalan: Tunç Soyer İZTAV'a para aktarmaya çalışıyor

Özalan'ın bu paylaşımı 2 binden fazla beğeni ve bine yakın retweet aldı.

İZTAV YÖNETİM KURULU

İZTAV'ın resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre vakfın yönetim kurulu başkanlığında Tunç Soyer bulunuyor. Tunç Soyer'in yardımcılığını ise Mahmut Özgener yürütüyor. Vakıfta Sayman olarak Nil Sevil Eroğul görev yapıyor. Yönetim kurulunda ise Ender Yorgancılar, Fatih Damatlar, Tolga Gencer, Veysi Öncel, H. Rıza Elibol, Gözde Kaydırak, Deniz Özkardeş ve Koray Yolcu üye olarak yer alıyor. İZTAV'ın internet sitesinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kardeşinin genel sekreterlik görevini üstlendiğine dair bir ibare bulunmuyor.

Alpay Özalan: Tunç Soyer İZTAV'a para aktarmaya çalışıyor

İZTAV'IN KURULUŞ AMACI

2000 yılında kurulan İZTAV, İzmir'in tanıtımını yaparak İzmir'deki refahı artırmayı hedefliyor. Vakfın misyonu, doğal ve kültürel değerleri araştırmak, sivil toplum ve özel sektör arasındaki işbirliğini artırmak olarak belirtiliyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in konuyla ilgili yakın zamanda bir açıklama yapması bekleniyor.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım