SON DAKİKA

Güncel

Balçova Belediyesi Kültür Merkezi için geri sayım başladı

Balçova Belediyesi'nin inşasına başladığı Kültür Merkezi'nin otoparkı tamamlandı, üst katlar için çalışmalar başladı.

9 Haziran 2019 21:18
Balçova Belediyesi Kültür Merkezi için geri sayım başladı

Balçova'da merakla beklenen kültür merkezi için geri sayım başladı. 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde Balçova Belediye Başkanı seçilen, eski Başkan Mehmet Ali Çalkaya'nın eşi Cumhuriyet Halk Partili Fatma Çalkaya, yapımı devam eden inşaatı ziyaret etti. 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; tiyatro salonu, kütüphane, gösteri salonu ve kafeteryanın yer alacağı kültür merkezinde otopark tamamlanırken otopark üstü bölümlerin inşaası başladı. Belediye meclis üyeleri ve başkan yardımcılarının da bulunduğu ziyarette konuşan Başkan Çalkaya, şu ifadeleri kullandı:

"Balçova’da yaşayan vatandaşlarımızı bu merkezde çok farklı sanatsal aktivitelerle buluşturacağız” 

BALÇOVA YEREL SEÇİM SONUÇLARI 

Cumhuriyet Halk Partisi'nin en fazla oy aldığı bölgelerden biri olan Balçova'da Fatma Çalkaya, oyların yüzde 67'sini alarak başkan seçilmişti. Ak Parti adayı Evrim Özen ise yüzde 26 oyda kalmıştı. Balçova'da TKP'nin adayı Nevin Aslan yüzde 1,67, DSP'nin adayı Deniz Danacıoğlu ise yüzde 1,48 oy almıştı. 

MEHMET ALİ ÇALKAYA'NIN ADAYLIĞI İPTAL EDİLMİŞTİ 

2004 yılında Balçova Belediye Başkanlığı görevini Ali İhsan Ülker'den devralan Mehmet Ali Çalkaya, 31 Mart'ta yapılan yerel seçime dek başkanlık görevini yürütmüştü. Balçova Belediye Başkanlığına bir kez daha aday olan Çalkaya, Yüksek Seçim Kurulu tarafından ret yanıtı almıştı. Mehmet Ali Çalkaya'nın adaylığı, "Cumhurbaşkanı’na hakaret" suçundan aldığı 11 ay 20 günlük hapis cezası nedeniyle düşürülmüştü.

Cumhuriyet Halk Partisi, bu kararın ardından yaptığı toplantıda, Balçova Belediye Başkanlığına Mehmet Ali Çalkaya'nın eşi Fatma Çalkaya'yı aday göstermişti.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım