SON DAKİKA

Güncel

Balçova Belediyesi Kültür Merkezi için geri sayım başladı

Balçova Belediyesi'nin inşasına başladığı Kültür Merkezi'nin otoparkı tamamlandı, üst katlar için çalışmalar başladı.

9 Haziran 2019 21:18
Balçova Belediyesi Kültür Merkezi için geri sayım başladı

Son dakika İzmir... Balçova'da merakla beklenen kültür merkezi için geri sayım başladı. 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde Balçova Belediye Başkanı seçilen, eski Başkan Mehmet Ali Çalkaya'nın eşi Cumhuriyet Halk Partili Fatma Çalkaya, yapımı devam eden inşaatı ziyaret etti. 

Balçova Belediyesi Kültür Merkezi

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; tiyatro salonu, kütüphane, gösteri salonu ve kafeteryanın yer alacağı kültür merkezinde otopark tamamlanırken otopark üstü bölümlerin inşaası başladı. Belediye meclis üyeleri ve başkan yardımcılarının da bulunduğu ziyarette konuşan Başkan Çalkaya, şu ifadeleri kullandı:

"Balçova’da yaşayan vatandaşlarımızı bu merkezde çok farklı sanatsal aktivitelerle buluşturacağız” 

BALÇOVA YEREL SEÇİM SONUÇLARI 

Cumhuriyet Halk Partisi'nin en fazla oy aldığı bölgelerden biri olan Balçova'da Fatma Çalkaya, oyların yüzde 67'sini alarak başkan seçilmişti. Ak Parti adayı Evrim Özen ise yüzde 26 oyda kalmıştı. Balçova'da TKP'nin adayı Nevin Aslan yüzde 1,67, DSP'nin adayı Deniz Danacıoğlu ise yüzde 1,48 oy almıştı. 

Balçova Belediyesi Kültür Merkezi

MEHMET ALİ ÇALKAYA'NIN ADAYLIĞI İPTAL EDİLMİŞTİ 

2004 yılında Balçova Belediye Başkanlığı görevini Ali İhsan Ülker'den devralan Mehmet Ali Çalkaya, 31 Mart'ta yapılan yerel seçime dek başkanlık görevini yürütmüştü. Balçova Belediye Başkanlığına bir kez daha aday olan Çalkaya, Yüksek Seçim Kurulu tarafından ret yanıtı almıştı. Mehmet Ali Çalkaya'nın adaylığı, "Cumhurbaşkanı’na hakaret" suçundan aldığı 11 ay 20 günlük hapis cezası nedeniyle düşürülmüştü.

Balçova Belediyesi Kültür Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi, bu kararın ardından yaptığı toplantıda, Balçova Belediye Başkanlığına Mehmet Ali Çalkaya'nın eşi Fatma Çalkaya'yı aday göstermişti.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 Sivas doğumlu Adem Erdoğan gazeteciliğe alaylı olarak başladı ve ilk yerel gazetesini 2010 yılında kurdu. 2012 yılında Türkiye'nin önde gelen bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alan Adem Erdoğan, 5 yıl süreyle ulusal haber siteleri, kültür-sanat, kadın, sinema, yerel ve sektörel sitelerin ‘İçerik Yöneticiliği’nde, 'Editör, Sosyal Medya ve Hukuk İşleri Yöneticisi' olarak çalıştı. Muhtelif dergilerde şiirleri de yayınlanan Adem Erdoğan'ın yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar da var. Bir Edebiyat Dergisi'nin Yayın Koordinatörlüğü görevini gönüllü olarak yürüten Adem Erdoğan, edebiyatı ve haberi hayatının önemli bir parçası olarak görüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım