SON DAKİKA

İzmir

Başkan Erhan Kılıç, Buca’ya gelen öğrencilere seslendi

İzmir Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, Dokuz Eylül Üniversitesi’ni tercih eden öğrenciler için mesaj yayınladı ve hoş geldiniz dedi.

7 Ağustos 2019 13:52
Başkan Erhan Kılıç, Buca’ya gelen öğrencilere seslendi

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) şehrin ve Buca’nın önemli değerlerinden biri. YKS sonuçlarının açıklanması ile çok sayıda genç DEÜ’de eğitim görmek için Buca’ya gelecek. İlçeye gelecek gençler için Buca Belediyesi resmi web sitesinden mesaj yayınlayan Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, kendisinin de eğitim görmek için şehir dışından gelerek DEÜ’de hukuk okumaya başladığını ve Buca’dan kopamadığını dile getirdi.

GENÇLERE HOŞ GELDİNİZ MESAJI

YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanması sonrasında binlerce genç Buca’ya gelecek. İlçede bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi’nde eğitim görecek gençler farklı şehirlerden gelerek yeni bir eğitim serüvenine başlayacaklar. DEÜ’yü tercih ederek Buca’ya gelecek gençler için mesaj yayınlayan Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, ülkenin farklı noktalarından ve İzmir’in diğer ilçelerinden gelerek DEÜ’de eğitim görecek gençlere hoş geldiniz dedi. Eğitim görecek gençleri ve ailelerini tebrik eden Başkan Kılıç, büyük engelleri geçerek geleceğini kurmak için DEÜ’ye gelecek gençlerin üniversite eğitimleri süresince yanlarında olacağını ve üniversite sürecini mutlu geçirmeleri için ellerinden gelen tüm imkânları seferber edeceklerini dile getirdi.

BUCA’DA YETİŞEN İSİMLERE ATIF

Kendisinin de 1996 yılında DEÜ’de hukuk okumak üzere Manisa’dan Buca’ya taşındığını kaydeden Başkan Erhan Kılıç, o tarihten itibaren Buca’dan kopamadığını söyledi. Buca’daki eğitim kurumlarından değerli isimlerin yetiştiğini kaydeden Başkan Kılıç, Kızılçullu Köy Enstitüsü ve DEÜ’nün önemine değindi. İlçenin ayrıca tarihi ve kültürel değerlerinin de olduğunu, yeni insan değerlerinin ise gençler olacağını söyleyen Başkan Kılıç, gençlerin Buca’da yetişen önemli isimler arasına girmesini umut ettiklerini söyledi.

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım