SON DAKİKA

İzmir

Başkan Utku Gümrükçü Çiğli’de 100 günü değerlendirdi

İzmir Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Çiğli’de 31 Mart’tan bu güne neler değiştiğini anlattı.

17 Temmuz 2019 21:37
Başkan Utku Gümrükçü Çiğli’de 100 günü değerlendirdi

31 Mart Yerel Seçimleri ile Çiğli Belediye Başkanı olan Utku Gümrükçü, aldıkları oy oranlarından Çiğli’de hayata geçen projelere, bundan sonra yapacakları faaliyetlerden Çiğli’de nelerin değişeceğine, Çiğli’nin 100 günü hakkında açıklamalarda bulundu.

GÜMRÜKÇÜ, 100 GÜNÜ DEĞERLENDİRDİ

İhla Haber Ajansı’ndan alınan habere göre, Çiğli’de kurmayları ile birlikte basın mensuplarının karşısına çıkan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Çiğli halkına daha iyi hizmet verebilmek için dönüşümü Çiğli Belediyesi’nden başlattıklarını söyledi. Belediyede kurumsal bir yapı oluşturduklarını kaydeden Başkan Gümrükçü, personelin yaş ortalamasını düşürdüklerini, müdürler arasında kadınlara daha çok yetki verdiklerini, daha hızlı hizmet için yeni birimlerin kurulduğunu ve mahalle toplantılarının başladığını vurguladı. Çiğli’deki tüm mahalleleri dolaşarak tespitler yaptıklarını kaydeden Başkan Gümrükçü, mahalle muhtarlıklarına sandıklar kurarak katılımcı demokrasiyi geliştirdiklerini söyledi. Çiğlili çocuklar ve gençler için de etkili projeler uyguladıklarını, ücretsiz verilen kurslar, etkinlikler ve eğitim merkezinin kapasitesinin arttırılması gibi uygulamaları hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Gümrükçü, şehit aileleri ve engelliler için de kolaylıklar sağladıklarını ve Belediye memurları ile toplu sözleşme imzaladıklarını ifade etti.

ÇİĞLİ’YE YENİ PROJELER

Çiğli’deki dönüşüm hakkında açıklamalarını sürdüren Başkan Utku Gümrükçü, Çiğli’yi İzmir’in en temiz ilçesi yapmak için hedeflerinin olduğunu ifade etti. Çiğli’nin geleceğini Çiğlili vatandaşlarla birlikte oluşturacaklarını söyleyen Başkan Gümrükçü, belediyeyi buna göre dizayn edeceklerini, engelleme girişimlerine rağmen kararlı olduklarını kaydetti. 31 Mart Yerel Seçimleri’ne de değinen Başkan Gümrükçü, Çiğli’de CHP’nin oylarını yüzde 10 arttırdıklarını dile getirdi. İzmir’in nüfusunun giderek arttığına dikkat çeken, İzmir’de nüfusun 2030’da 6.2 milyon olacağını söyleyen Başkan Gümrükçü, Çiğli Belediyesi’ni bu nüfus artışına göre konumlandıracaklarını, Çiğli’nin yapısal sorunlarını çözerek geleceğe hazırlanacaklarını ifade etti. Çiğli’de uygulamaya koyacaklarını projeler hakkında da basın mensuplarını bilgilendiren Başkan Utku Gümrükçü, sanat sokağının kurulması, kooperatifleşmenin artması, kent ormanının açılması ve tramvayın Karşıyaka’dan uzatılması gibi projelerinin yanı sıra, Buca Metrosu için de imzayı beklediklerini kaydetti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir için büyük bir şans olduğunu söyleyen Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, büyükşehir ile birlikte ortak projeler yapacaklarını, Soyer’den talepleri olacağını söyledi.

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım