SON DAKİKA

Güncel

Bayraklı'da Kurban Bayramı heyecanı başladı

İzmir'in Bayraklı ilçesinde kurban satışı yapacak olan kişiler, çadırlarını kuracakları yerleri çektikleri kuralarla belirledi.

13 Temmuz 2019 17:43
Bayraklı'da Kurban Bayramı heyecanı başladı

Kurban Bayramı için geri sayım başlarken İzmir'in Bayraklı ilçesinde de kurban satış yerleri belli oldu. Doğançay'da kurulması planlanan kurban satış bölgesi için çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, kurban satışı yapacak kişilerin kuracağı çadırların yerlerini de belirledi. 

SATICILAR KENDİ YERLERİNİ KENDİLERİ BELİRLEDİ

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; zabıta gözetiminde yapılan kura çekiminde, kuraları kurban satışı yapacak kişiler çekti. Satış yapılacak bölgede bu yıl ilk kez kura ile belirlenen yerler sonrası kurbanlık satılcıları da konuştu. Satıcılar, kuranın problemsiz şekilde çekildiğini söyleyerek yetkililere bu uygulama nedeniyle teşekkür etti. Kura çekimi sırasında bölgede bulunan yetkililer, artık kurbanlık satışı yapacak kişilerin yerlerinin bu şekilde belirleneceğini ve il dışından gelecek satıcıların da kendi kaderlerini kendilerinin belirleyeceğini dile getirdi.

BAYRAKLI'DA 89 ÇADIR KURULACAK

Doğançay'daki kurban satış bölgesinde 58 büyükbaş ve 31 küçükbaş satıcısı, kuracağı çadırlarla müşteri bekleyecek. Bayraklı Belediyesi de, Kurban Bayramı'nda görev yapacak ekipleri şimdiden belirledi. Çalışmalara katılacak ekipler, hem kurban satışı yapan kişilerin hem de kurban alacak kişilerin problemlerini çözerek ihtiyaçlarını en kısa sürede gidermeye çalışacak. Ekipler, Kurban Bayramı süresince bölgede yer alarak vatandaşlara yardımcı olacak.

Kurban Bayramı, 11 Ağustos Pazar günü başlayacak ve 14 Ağustos Çarşamba günü sona erecek.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım