SON DAKİKA

İzmir

Bayraklı’nın 5 yıllık hedefleri hazır

İzmir Bayraklı’da önümüzdeki 5 yıl boyunca yapılacak projeler belirlendi. Gençler ve eğitim ön planda.

3 Temmuz 2019 14:44
Bayraklı’nın 5 yıllık hedefleri hazır

İzmir’in Bayraklı ilçesinde 5 yıllık hedefler hazırlandı. Önceliğin gençlere ve eğitime verildiği hedefler hakkında konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Bayraklı’nın dünyanın çocuk ve gençlik kenti olması için çalışma yürüteceklerini, Bayraklı’nın çocukları için eğitim adımları atacaklarını ve Bayraklı’ya kent kimliği kazandırmak için çalışacaklarını söyledi.

BAYRAKLI MARKA KENT OLACAK

Bayraklı Belediyesi yetkililerin katıldığı toplantıda, Bayraklı’da önümüzdeki 5 yıl boyunca yapılacak projeler masaya yatırıldı. Toplantıda konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Bayraklı’nın çocukları ve gençleri için çalışacaklarını, eğitimden taviz vermeyeceklerini söyledi. Bayraklı’da hiçbir çocuğun eğitimden geri kalmaması için ihtiyaçların karşılanacağını ifade eden Başkan Sandal, Bayraklı’da 1 çocuğun bile eğitimden mahrum kalmayacağını söyledi. 5 yıllık planlarında yapamayacakları hiçbir hedefin olmadığını kaydeden Başkan Sandal, Bayraklı’nın sorunlarını çözmek istediklerini ve Bayraklı’nın marka olması için çalışacaklarını söyledi. Başkan Serdal Sandal, Bayraklı’yı Karşıyaka ve Bornova ilçelerinin gölgesinden çıkaracaklarını ve marka kent olması için tarihini ve doğasını ön planda tutacaklarını ifade etti.

BAYRAKLI’YA ÇOCUK VE GENÇLİK KÖYÜ

Bayraklı Belediyesi’nde yapılan toplantıda, Bayraklı’da yapılacak projeleri anlatmayı sürdüren Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, ilçeyi çocuk ve gençlik merkezine dönüştüreceklerini söyledi. Gençlere yönelik desteklerinin süreceğini, Bayraklı’yı bu açıdan tüm dünya gençlerinin toplanacağı bir yer haline getirmek istediklerini kaydeden Başkan Sandal, yapacakları spor kompleksleri, bilim merkezleri ve gençler için hazırlanacak alanları ile Bayraklı’nın marka haline geleceğini söyledi. Bayraklı Doğançay’da arazilerinin olduğunu hatırlatan Başkan Sandal, “Bayraklı Çocuk ve Gençlik Köyü” projesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte adım atacaklarını söyledi.

BAYRAKLI’DA SOSYAL VE EĞİTİM PROJELERİ

Bayraklı projelerini anlatmaya devam eden Başkan Serdar Sandal, Bornova ve Laka derelerini hatırlatarak, bu yerlerde sosyal donatı alanları yapmak istediklerini söyledi. Bayraklı’nın farklı noktalarına farklı temalarla heykeller dikmek istediklerini de kaydeden Başkan Sandal, demir yolunu ve ana caddeyi de yer altına almak için projeler geliştirdiklerinin bilgisini paylaştı. Bayraklı’da yapacakları tüm projeleri çocuklar ve gençler için uygulamaya koyacaklarını söyleyen Başkan Sandal, eğitimden ödün vermeden planlarını hayata geçireceklerini, Bayraklı’da çocuklar için kreşler açacaklarını söyledi. Ekrem Akurgal Spor Kompleksi’nde de spor etkinlikleri düzenleyeceklerini söyleyen Başkan Sandal, kaynaklarının tüm projeler için yeterli olduğunu, bu projeleri hayata geçirerek Bayraklı’yı marka kent haline getireceklerini söyledi.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım