SON DAKİKA

İzmir

Bayram öncesi İzmir Otogarı'nda kalabalık yaşanıyor

Kurban Bayramı öncesinde İzmir'den ayrılmak isteyen vatandaşlar, otogarı ağzına kadar doldurdu.

10 Ağustos 2019 13:47
Bayram öncesi İzmir Otogarı'nda kalabalık yaşanıyor

İzmir'de Kurban Bayramı için hazırlıklar tamamlanırken tatilini İzmir dışında geçirmek isteyenler de otogarda yoğunluğa sebep oldu. Otobüs firmaları, vatandaşların mağdur olmaması için ek seferler açarken bazı firmalar ise fiyatlara zam yaptı. Bayrama 1 gün kala otogardaki yolcu sayısı 120 bini bulurken yolcu sayısının artması halinde mevcut seferlere yeniden ek seferler yapılacağı ifade edildi. Otogardaki yoğunluk kameralara da yansırken otogardan çıkış yapan araç sayısı 3 bini geçti. Ek seferlere rağmen bazı vatandaşlar bilet bulamadıklarından yakınırken otobüs şoförleri de işlerinin çok yoğun olduğunu dile getirdi.

OTOBÜS YANGINLARI SATIŞLARI ETKİLEDİ

Konuyla ilgili İhlas Haber Ajansı'na konuşan firma yetkililerinden bazıları, ek seferlerin de dolduğunu belirtti. Bir başka firma yetkilisi ise, son dönemde yaşanan otobüs yangınları nedeniyle bazı firmaların ek seferleri iptal ettiğini kaydetti. Vatandaşların yangınlar nedeniyle tedirgin olduğunu söyleyen firma yetkilisi, bilet satışlarının önceki bayramlara nazaran daha düşük olduğunu ifade etti.

BİLET BULAN DA VAR BULAMAYAN DA

Otogarda bilet bulmaya çalışan vatandaşların bazıları ise çabalarının karşılığında bilet bulduğunu söyledi. Bodrum'a tatil yapmaya gittiğini söyleyen başka bir yolcu ise biletini yaklaşık 15 gün önce aldığını belirtti. Bilet fiyatlarına bayram nedeniyle zam yapıldığını söyleyen yolcu, kendisinin bileti daha ucuza aldığını dile getirdi.

VATANDAŞLARA UYARI GELMİŞTİ

Balıkesir, Manisa ve İzmir'de art arda yaşanan otobüs yangınlarının ardından yetkililer tarafından vatandaşlara uyarı gelmişti. Çıkan yangınların otobüslerdeki ihmaller nedeniyle oluştuğu ifade edilirken yolcuların otobüslere binmeden önce yangın algılama sisteminin olup olmadığını sormaları istenmişti.

  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım