SON DAKİKA

İzmir

Bergama’nın sorunları tek tek çözülecek

İzmir Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu basın toplantısı düzenleyerek, Bergama’da uygulamaya koyacakları projelerden söz etti.

8 Ağustos 2019 15:24
Bergama’nın sorunları tek tek çözülecek

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’dan Bergama’nın geleceği hakkında önemli açıklamalar geldi. Bir toplantı düzenleyerek Bergama’nın gündemindeki önemli konular hakkında değerlendirmeler yapan Başkan Koştu, yapacakları hizmetler ile Bergama’nın yepyeni bir çehreye kavuşacağını, ilçenin sorunlarının tümünü çözeceklerini dile getirdi.

MEYDAN VE OTOPARK GELİYOR

Bergama’nın öncelikli sorununun yol sorunları olduğunu kaydeden Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Bergama’da doğalgaz çalışmalarının henüz bitmediğini, ayrıca fiberoptik altyapı için de çalışmalar yapıldığını ifade etti. Bergama’da üst yapının tamamlanması için öncelikle alt yapının sağlam olması gerektiğini ve yapılan faaliyetlerin daha hızlı bitmesi yönünde, Bergama Belediyesi olarak kurumlarla iletişim halinde olduklarını söyleyen Başkan Koştu, ilçenin yol problemlerini çözeceklerini dile getirdi. Bergama’nın 5 yıllık planı hakkında da konuşan Başkan Koştu, ciddi bir planın hazırlandığını, planda yer alan yatırımların sırayla yapılacağını kaydetti. Ankara ile yakın temas içinde olduklarını ve Bergama’ya bir meydan ve otopark yapmak için harekete geçtiklerini söyleyen Başkan Koştu, Bergama halkının rahatı için bu 2 projenin üzerinde durduklarını, gerekli temaslara devam ederek bu hizmetleri yerine getireceklerini ifade etti.

BERGAMA’NIN SİLUETİ DEĞİŞECEK

Bergama’nın turizm potansiyeline de vurgu yapan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, yeni bir turizm master planı üzerinde çalıştıklarını söyledi. Bergama’da turizmin gelişmedi adına restorasyon çalışmalarını da başlatacaklarını ve bu sayede Bergama’nın yeni bir çehreye kavuşacağını kaydeden Başkan Koştu, ilçenin siluetinin olumlu yönde değişeceğini dile getirdi. Yaptıkları tüm hizmetleri Bergamalı vatandaşların isteklerine göre projelendirdiklerini kaydeden Başkan Koştu, TOKİ sözünü yerine getirdiklerini, ikinci proje için de başvuru yaptıklarını söyledi. Yatırımcılarla yakından ilgilendiğini ve güven verdiklerini söyleyen Başkan Koştu, tarım havzasını koruyarak ve bilimsel verilerle hareket ederek Bergama’ya yapılacak yatırımlar için uygun ortamı sağlayacaklarını kaydetti. Sümerbank Fabrikası için değerlendirme yaptıklarını söyleyen Başkan Koştu, Bakırçay’ın temizliği için de çalışmaların başladığını vurguladı.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım