SON DAKİKA

Bir Zamanların 'Dev Adamı' Coleman, Şimdi Zor Yürüyor

Dünyaca ünlü vücut geliştirme sporcusu Ronnie Coleman, spor sırasında vücudunun aldığı hasarlar nedeniyle şimdi yürürken bile zorlanıyor.

14 Kasım 2018 19:01
1 Coleman 1964 yılında ABD'nin Louisiana eyaletinde dünyaya geldi. Üniversitede muhasebe bölümünde okudu. Okulu dereceyle bitirdi fakat iş bulamadı. İş bulamayınca polis memuru oldu.

Coleman 1964 yılında ABD'nin Louisiana eyaletinde dünyaya geldi. Üniversitede muhasebe bölümünde okudu. Okulu dereceyle bitirdi fakat iş bulamadı. İş bulamayınca polis memuru oldu.

2 Polislik macerasının henüz başında bir arkadaşı, vücut geliştirmeyi önerdi. Ronnie, yapılı bir vücudu olması nedeniyle dikkat çekiyordu ancak bir problem vardı. Ronnie’nin spor salonuna verecek parası yoktu.

Polislik macerasının henüz başında bir arkadaşı, vücut geliştirmeyi önerdi. Ronnie, yapılı bir vücudu olması nedeniyle dikkat çekiyordu ancak bir problem vardı. Ronnie’nin spor salonuna verecek parası yoktu.

3 Arkadaşları, Ronnie için para toplayıp onu spor salonuna gönderdi ve uzun serüven bu şekilde başladı.

Arkadaşları, Ronnie için para toplayıp onu spor salonuna gönderdi ve uzun serüven bu şekilde başladı.

4 Kendini bu yola adayan Ronnie, sanki dünyanın en güçlü sporcusu olacakmış gibi sabırlı bir şekilde çalışmaya devam etti. Çalıştıkça kaybetti, kaybettikçe çalıştı.

Kendini bu yola adayan Ronnie, sanki dünyanın en güçlü sporcusu olacakmış gibi sabırlı bir şekilde çalışmaya devam etti. Çalıştıkça kaybetti, kaybettikçe çalıştı.

5 Bir taraftan polislik yapan Ronnie, bir taraftan da spor salonuna gidiyordu. Rüyası, 1998’de dünyanın en önemli vücut geliştirme yarışması sayılan MR. Olympia’yı kazanmasıyla gerçek oldu.

Bir taraftan polislik yapan Ronnie, bir taraftan da spor salonuna gidiyordu. Rüyası, 1998’de dünyanın en önemli vücut geliştirme yarışması sayılan MR. Olympia’yı kazanmasıyla gerçek oldu.

6 Ronnie, sonucu duyar duymaz sevinçten adeta delirti. Sempatik kişiliği, onu birçok kişinin gönlüne kazıdı. Antrenmanlar ödülleri, ödüller de antrenmanları takip etti.

Ronnie, sonucu duyar duymaz sevinçten adeta delirti. Sempatik kişiliği, onu birçok kişinin gönlüne kazıdı. Antrenmanlar ödülleri, ödüller de antrenmanları takip etti.

7 Amerikalı sporcu, bu ödülü üst üste 8 kez kazanarak adını tarihe yazdırdı. Herkesin gözünde dünyanın en güçlü adamı olarak görünen Ronnie’yi, karşı koyamadığı hastalıklar bekliyordu.

Amerikalı sporcu, bu ödülü üst üste 8 kez kazanarak adını tarihe yazdırdı. Herkesin gözünde dünyanın en güçlü adamı olarak görünen Ronnie’yi, karşı koyamadığı hastalıklar bekliyordu.

8 Fakat gün geldi Coleman'da çeşitli hastalıklar belirlemeye başladı. Artık eskisi kadar güçlü olmadığını ve vücudunun ağrıdığını fark ediyordu.

Fakat gün geldi Coleman'da çeşitli hastalıklar belirlemeye başladı. Artık eskisi kadar güçlü olmadığını ve vücudunun ağrıdığını fark ediyordu.

9 Coleman'ın kalçası çıktı, bel fıtığı oldu, sırtına onlarca vida takıldı.

Coleman'ın kalçası çıktı, bel fıtığı oldu, sırtına onlarca vida takıldı.

10 Hayranlarını en çok korkuttuğu ameliyatı tam 11 saat sürdü.

Hayranlarını en çok korkuttuğu ameliyatı tam 11 saat sürdü.

11 Dünyanın gıpta ile baktığı adam, artık kol değnekleri olmadan hareket edemiyor.

Dünyanın gıpta ile baktığı adam, artık kol değnekleri olmadan hareket edemiyor.

12 Bu dönemde en çok kızlarından destek alan Coleman, hayattan kopmadı ve günlük yaşamına devam ediyor.

Bu dönemde en çok kızlarından destek alan Coleman, hayattan kopmadı ve günlük yaşamına devam ediyor.

13

14

15

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım