SON DAKİKA

İzmir

Bornova Ayakkabıcılar Sitesi'nde çöp isyanı

Bornova Ayakkabıcılar Sitesi'nde çalışan esnaflar, çöplerin toplanmaması nedeniyle isyan etti.

9 Temmuz 2019 11:59
Bornova Ayakkabıcılar Sitesi'nde çöp isyanı

İzmir'in Bornova ilçesinde yaşanan çöp dağları, vatandaşı sonunda isyan ettirdi. Işıkkent'te bulunan Ayakkabıcılar Sitesi'nde toplanmayan atıklar, birçok kez yangına sebep olurken vatandaşlar sonunda tepkilerini dile getirdi. Vergilere rağmen mağdur olduklarını ve çöplerin toplanmadığını ifade eden esnaflar, artık pis kokudan bıktıklarını ifade ederken fare ve sineklerin buraya yerleştiklerini belirtti. Çöplerin kimyasal maddelerden oluştuğunu belirten vatandaşlar, daha büyük yangınların sebep olmasından korktuklarını söyledi.

EN UFAK KIVILCIMDA YANGIN ÇIKIYOR

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; kendilerine ait olan tüm ödemeleri yaptıklarını ancak çöplerin toplanmadığını dile getiren esnaf, çöplerin site dışında olduğunun gerekçe gösterildiğini ve bu sebeple toplanmadığını söyledi. Çöplerin kuru olduğunu, bu sebeple en ufak bir kıvılcımda yangın çıktığını söyleyen vatandaşlar, fare ve sinek nedeniyle zor duruma düştüklerini belirtti. Esnaf, bölgede 10 bin kişinin çalıştığını ancak iş güvenliklerinin olmadığının altını çizdi.

2 YILDA BİRÇOK KEZ YANGIN ÇIKTI

5-6 aydır çöplerin toplanmadığını söyleyen esnaflar, son 2 senede birçok yangının yaşandığını ifade ederek bölgede her dükkanda kolay şekilde tutuşabilecek malzemeler olduğunu belirtti. Çıkabilecek büyük çapta bir yangının söndürülmesinin zor olduğunu söyleyen vatandaşlar, yetkilileri yeniden uyardı.

Geçtiğimiz günlerde yeni dükkan açtığını söyleyen esnaflardan biri ise ödemesi gereken tüm vergileri ödediğini ancak hizmet alamadıklarını söyleyerek dükkanının sineklerle dolu olduğunu belirtti. Dükkanını kapatıp evine gittiği zaman, dükkanının yanma ihtimalini düşündüğünü dile getiren esnaf, mağdur olduklarını ve belediyenin bir an önce harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım