SON DAKİKA

İzmir

Bornova’da beyaz perde açıldı

Bornovalılar sinemaya doyacak. İzmir Film Festivali ve Bornova Açıkhava Yaz Sinema Günleri ile seçkin Türk filmleri seyirci ile buluşacak.

26 Temmuz 2019 18:31
Bornova’da beyaz perde açıldı

İzmir’in Bornova ilçesinde sinema günleri başladı. Bornova Belediyesi’nin katkıları ile İzmir Film Festivali kapsamında gösterime giren Müslüm ve Hürkuş filmleri ile belediye tarafından düzenlenen Açıkhava Yaz Sinema Günleri’nde gösterime girecek Çiçero ve Hedefim Sensin filmleri Bornova’yı açık hava sinemasına çevirecek.

GÖSTERİMLER 21.00’DE BAŞLIYOR

Uluslararası İzmir Film Festivali seçkin Türk filmleri ve Bornova Belediyesi’nin katkıları ile yapıldı. Bornovalılara açık havada sinema keyfinin yaşatıldığı film gösterimlerinde, Çamdibi Atatürk Parkı Amfi Tiyatrosu ve Pınarbaşı Çamlık Parkı’nda Müslüm ve Hürkuş sinema filmleri Bornovalılarla buluştu. Bornova’da ayrıca Açıkhava Yaz Sinema Günleri düzenleyen Bornova Belediyesi, 27 Temmuz Cumartesi ile 8 Ağustos Perşembe tarihleri arasında Bornova’nın 8 mahallesinde, Çiçero ve Hedefim Sensin adlı Türk filmlerini Bornovalı sinemaseverler ile buluşturacak. Mısır ve gazoz ikramının da olacağı açık hava sinema gösterimleri saat 21.00’de başlayacak.

ETKİNLİĞİN İLK FİLMİ ÇİÇERO

Sinema günleri hakkında açıklamalarda bulunan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, kendi çocukluk yıllarında Bornova’da 8 yazlık sinemanın olduğunu, eski günleri Bornovalı çocukların da yaşaması için bu etkinliği düzenlediklerini kaydetti. 27 Temmuz Cumartesi günü Bornova Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu’nda saat 21.00’de Çiçero filmiyle başlayacak etkinlikler, 8 Ağustos Perşembe günü Çamkule Mahallesi Pazaryeri’nde saat 21.00’de gösterime girecek Hedefim Sensin filmiyle sona erecek.

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım