SON DAKİKA

İzmir

Bornova’da cimnastiğe ilgi 2 kat arttı

İzmir Bornova Belediyesi’nin spor kurslarına katılan çocuklar uzman eğitmenler eşliğinde cimnastik dersleri alıyor.

12 Ağustos 2019 20:34
Bornova’da cimnastiğe ilgi 2 kat arttı

Bornova Belediyespor’un Cimnastik Şubesi, Bornova’da açtığı spor okulları ile göz dolduruyor. Çocukların cimnastik sporunda nitelikli eğitimler almasını sağlayan uzman eğitmenler, ulusal ve uluslararası yarışmalarda Bornova’nın gurur yaşamasını sağlıyor. Cimnastik kursları sayesinde hem minikler sporla iç içe oluyor, hem de çocukların aileleri mutluluk duyuyor.

150 ÇOCUK EĞİTİM ALIYOR

Bornova Belediyespor Cimnastik Şubesi, uzman eğitmenlerle verilen dersleri kızlar ve erkekler kategorilerinde veriyor ve yaz dönemi spor okullarının devamlılığı sağlanıyor. Bornovalı çocukları cimnastikle tanıştıran eğitmenler, bu yıl spor okullarına ilginin 2 kat arttığını dile getiriyor. Bornova Spor Salonu’nda devam eden kursların yoğun geçtiğini kaydeden eğitmenler, Bornovalı 150 çocuğun Salı ve Perşembe günleri 1’er saat olmak üzere cimnastik eğitimlerine katıldıklarını vurguluyor. 4-6 yaş arası miniklerin katıldığı spor kursları hakkında açıklamalarda bulunan Bornova Belediyespor yetkilisi, bu kursların 2 temel amacının olduğunu dile getirdi. Birinci amaçla, cimnastik eğitimleri sayesinde çocukların fiziksel gelişimlerine önemli bir katkının sağlandığına dikkat çeken yetkili, diğer dikkat noktasının ise bu spor okulları sayesinde miniklerin zihinsel olarak gelişmeleri olduğunu söyledi ve çocukların ortaklaşa hareket etme, hızlı çözüm üretme gibi yetenekler kazandıklarına vurgu yaptı.

VELİLERİN İLGİSİ YOĞUN

Alanında deneyimli antrenörlerin gözetiminde devam eden eğitimler, 2 dönem olarak planlanıyor ve yıl boyunca sürüyor. Bornova Belediyespor Cimnastik Antrenörü Gülşah Başol, verdikleri eğitimler sayesinde ülke içi ve uluslararası boyutta başarılar kazandıklarını, bu başarıları gören Bornovalı velilerin kurslara daha yoğun ilgi gösterdiğini dile getirdi. Kurslara katılan miniklerden yetenekli olanlarını yarışma gruplarına aldıklarını ve milli sporcular yetiştirme amacında olduklarını kaydeden Başol, Bornova Belediyespor’un çok sayıda sporcusunun milli takımda olduğunu dile getirdi.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım