SON DAKİKA

Güncel

Bornova’da hurda araçlar için “Anjiyo Projesi”

İzmir Bornova Belediyesi, çevre ve görüntü kirliliğine sebep olan hurda araçların kaldırılması için çalışma başlattı.

21 Ağustos 2019 21:29
Bornova’da hurda araçlar için “Anjiyo Projesi”

İzmir’in Bornova ilçesinde hurda araçlar için “Anjiyo Projesi” başladı. Proje kapsamında tüm hurda araçların görüntü ve çevre kirliliğine yol açmaması için kaldırılması sağlanacak. Hurda araçların kaldırılması yönünde tebligatlara başlayan Bornova Belediyesi, projeyi Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğü ve sanayi siteleri ile birlikte yürütüyor.

169 ARAÇ İÇİN TEBLİGAT

Trafikte problem çıkaran ve görüntü kirliliğine sebep olan hurda araçların kaldırılması için İlçe Emniyet Müdürlüğü ve sanayi siteleri ile birlikte çalışma başlatıldı. “Anjiyo Projesi” adı verilen çalışma kapsamında Bornova’da bulunan 169 aracın çevre ve görüntü kirliliğine sebebiyet vermemesi için tebligatlar yapıldı. Eylül ayının sonuna kadar Bornova’daki tüm hurda araçların kaldırılması yönünde bir hedeflerinin olduğunu kaydeden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, göreve geldiği ilk günden bu güne kadar “Anjiyo Projesi” üzerinde çalıştıklarını dile getirdi. Hurda araçların yoğun olarak sanayi siteleri bölgesinde bulunduğu ve emniyet birimlerinin desteği ile hurda araçların kaldırılması için sanayi sitelerinde tespitlerin yapıldığı ve ilgili araçlar için tebligat düzenlendiği kaydedildi.

40 GÜN İÇİNDE KALDIRILACAK

Bornova Belediyesi yetkilileri, Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ile hurda araçların durumu hakkında bilgi paylaşımında bulundu. 137 araç sahibine, 14 gün süre verilerek, araçların yerinden kaldırılması isteği belirtildi. Araçlar 2 hafta içerisinde yerlerinden kaldırılmazsa, kanunun ilgili maddesine göre işlem uygulanacağı kaydedildi. Bir sonraki aşamada ise araçların emniyet birimleri tarafından kaldırılmaları için girişimde bulunulacak. Bornova’nın en önemli sorunlarından birinin hurda araçlar olduğunu söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Anjiyo Projesi” adını verdikleri çalışma kapsamında, yolları işgal eden ve tıkayan hurda araçların kaldırılması için harekete geçtiklerini, belediyelerin araçları çekme yetkisi olmadığından, sürecin emniyet birimleri ile koordineli şekilde yürütüldüğünü dile getirdi. Başkan İduğ, 40 gün içinde tüm hurda araçların kaldırılması için hedefleri olduğunu kaydetti.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım