SON DAKİKA

Kültür Sanat

Bornova'da tiyatro kursları tam gaz sürüyor

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun kursları 18 Temmuz'da başlayacak ve 6 Ağustos'a kadar sürecek.

14 Temmuz 2019 16:34
Bornova'da tiyatro kursları tam gaz sürüyor

Vatandaşların kültür sanat etkinliklerini artırmak için çalışmalarına devam eden Bornova Belediyesi, bir yandan da ilçede bulunan öğrencilerin tiyatro eğitimi alması için kurslarını sürdürüyor.  Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun yaz döneminde vereceği eğitimin başvuruları devam ediyor. Kurs eğitimleri ise 18 Temmuz'da start alacak. Bu yaz eğitim verilecek öğrencilerin ortaokul ve lisede öğrenim görmesi gerekiyor. Bu şartları taşıyan öğrenciler, kursa başvuru yapıp eğitimlere katılacak. Tüm öğrenciler salı ve perşembe günleri eğitim görecek. Öğrenciler, ortaokul ve lise olmak üzere ikiye ayrılacak ve farklı saatlerde çalışacak. 

EĞİTİMLER 6 AĞUSTOS'TA BİTECEK 

Kurslara katılan öğrenciler, sahte eğitimlerinin yanı sıra şan ve oyunculuk gibi bazı eğitimler de alacak. Tüm eğitimler farklı eğitmenler tarafından yapılacak. Eğitimlerde Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda çalışan tiyatrocular da bulunacak. Yaz dönemindeki kurs sonrası eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler, yeni başlayacak sezon için kayıt yaptırabilecek. Yaz dönemi eğitimi 6 Ağustos tarihinde sona erecek. 

BAŞKAN İDUĞ TEŞEKKÜR ETTİ 

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Bornova'da bulunan tiyatronun Türk sinemasına ve tiyatrosuna birçok değer kazandırdığını dile getirdi. Tiyatrocuların Bornova'yı yurtiçi ve yurt dışı festivallerde de temsil ettiğini hatırlatan İduğ, yeni yeteneklerin ortaya çıkması için çalışan eğitimci kadroya teşekkür etti. Tiyatro kurslarıyla ilgili bilgi almak isteyen kişiler, 999-29-29 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabilir. Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Büyükpark İçi Kazım Dirik Mahallesi'nde, 156. sokak numara 4'te bulunuyor.

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım