SON DAKİKA

İzmir

Bornova’da tüm mahallelere doğalgaz geliyor

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Bornova’nın tüm mahallelerine doğalgaz bağlanacağı müjdesini paylaştı.

5 Temmuz 2019 21:53
Bornova’da tüm mahallelere doğalgaz geliyor

Bornova Belediyesi’nin Temmuz oturumunda konuşan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, İzmirgaz yetkilileri ile vardıkları anlaşmaya göre bu yılın sonuna kadar Bornova’nın 6 mahallesine doğalgaz bağlanacağını, aboneliği açtıran ancak bağlantıyı kurmayan Bornovalılara da destek verilerek doğalgazın bağlanmasını sağlayacaklarını söyledi. Doğalgaz çalışmaları sebebiyle bozulan yolların Bornova Belediyesi tarafından tamir edileceğini, bedelinin ise İzmirgaz’dan alınacağını söyleyen Başkan İduğ, anlaşmanın kısa zamanda tamamlanacağını söyledi.

YIL SONUNA KADAR 6 MAHALLE’YE DOĞALGAZ

Bornova’da yılsonuna kadar tüm mahallelere doğalgaz ulaştırmak için kolları sıvayan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, İzmirgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik ile görüştü. Bornovalıların rahatı için doğalgaz konusunda yol haritası hazırlayan Başkan Mustafa İduğ, 2 aşamalı bir planla bu sorunun ortadan kalkacağını Yetik’e iletti. Bornova Belediyesi’nin İzmirgaz ile birlikte hareket ederek daha hızlı sonuç alıbileceğini ve engellerle uğraşmayacaklarını söyleyen Başkan İduğ, bu yılın sonuna kadar 6 mahallenin doğalgaz bağlantısının bitirileceğini söyledi.

MALİYETİ İZMİRGAZ ÖDEYECEK

2020 yılında ise yeni bir aşamaya geçerek Bornova’da doğalgazsız mahalle bırakmayacaklarını söyleyen Başkan İduğ, aboneliği olan ancak bağlantısı olmayanları da destekleyeceklerini söyledi. İzmir genelinde 350 bin kişinin İzmirgaz’a abone olduğu ancak bağlantıyı yapmadığı bilgisini paylaşan Başkan Mustafa İduğ, Bornova’da yapılacak doğalgaz çalışmaları sebebiyle yolların bozulacağını, bu sorunu da Bornova Belediyesi’nin kısa sürede gidereceğini ve İzmirgaz’ın bu çalışmaların maliyetini ödeyeceğini söyledi.

ÜMİT MAHALLESİ’NDE ÇALIŞMA BAŞLADI

Bornova’da yolların belediye tarafından yapılması ve maliyetin İzmirgaz tarafından karşılaşması konusunda İzmirgaz ile protokol imzalayacaklarını kaydeden Başkan İduğ, İZSU, Gediz Elektrik, TEDAŞ gibi kurumlardan dolayı da Bornova’da sorunlar yaşandığını, bu tür sorunların aşılması için ise bir koordinasyona ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Bornova Belediyesi’nde yapılan meclis toplantısında katılımcıları konuyla ilgili bilgilendiren Başkan Mustafa İduğ, Bornova Ümit Mahallesi’nde çalışmaların başladığı bilgisini paylaştı.

PROTOKOL İMZALANACAK

Yapılacak çalışmalarla ilgili açıklama yapan İzmirgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, Bornova’da uygulanacak sistemin iyi bir model olduğunu, tüm İzmir’e yayılması gerektiğini söyledi. Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’a bu çalışma sistemini önerdiği için teşekkür eden Yetik, Bornova’da yapılacak çalışmaların İzmir’in diğer ilçelerine de yansıyacağını kaydetti. Başkan İduğ’a ortak yapacakları çalışma için teşekkür eden İzmirgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, protokole en kısa sürede imza atacaklarını söyledi.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım