SON DAKİKA

İzmir

Bozdağ Kayak Merkezi’ne çığ önleme projesi yapılacak

Çığ düşme tehlikesinden dolayı yıllardır kapalı olan Bozdağ Kayak Merkezi için yeni proje uygulanarak çığ düşmesi önlenecek.

6 Temmuz 2019 17:10
Bozdağ Kayak Merkezi’ne çığ önleme projesi yapılacak

İzmir’in ve Ege Bölgesi'nin kayak merkezi olan Bozdağ’da bulunan kayak merkezi, çığ düşme tehlikesi olduğundan yıllardır kapalıydı. Bölgeye incelemelerde bulunmak üzere giden Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, bu ay içerisinde yapılacak ihale ile çığ düşme konusunda önleme projesi geliştirileceğini söyledi.

BOZDAĞ'DA ÇIĞ ÖNLEME PROJESİ

İhlas Haber Ajansı’nın hazırladığı habere göre, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, İzmir’in kış turizmi merkezi olan Bozdağ’da bir dizi incelemelerde bulundu. Bozdağ Kayak Merkezi’ne giden Başkan Eriş, çığ tehlikesinden dolayı kapalı olan tesiste açıklama yaptı. Bu ay içinde ‘Çığ Önleme Projesi’ ihalesinin yapılacağını kaydeden Başkan Eriş, Bozdağ Kayak Merkezi’nin bu sayede tekrar kış turizmine kazandırılacağını söyledi. İhalenin ardından projenin hayata geçeceği bilgisini paylaşan Başkan Mehmet Eriş, kış turizminin tekrar canlanması için projelerin yürütüleceğini kaydetti. Bozdağ Kayak Merkezi’nin yakınında bulunan bungalov evleri de inceleyen Başkan Eriş, bölgede kamp alanı oluşturulacağını ve her mevsim turizmi canlı tutmak istediklerini söyledi.

ÇALIŞMALAR BÜYÜKŞEHİRLE BİRLİKTE YÜRÜTÜLÜYOR

Bölgedeki ziyaretlerini sürdüren Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemişli vatandaşlarla da sohbet etti. Vatandaşlara, yürütülen tüm çalışmaların İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütüldüğünü söyleyen Başkan Eriş, Bozdağ Kayak Merkezi’ne giden yolun da bu işbirliği ile düzenlendiğini söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yol üzerinde asfalt yama yaptığını ve büyük oranda bitirdiğini kaydeden Başkan Eriş, Bozdağ Kayak Merkezi’ne gidecek alternatif bir yol üzerinde de karar kıldıklarını söyledi.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım