SON DAKİKA

İzmir

Buca Belediyesi ilçedeki fırınları denetledi

İzmir Buca Belediyesi, Buca’da bulunan fırınları denetledi. Sağlıksız üretim yapan işletmelere ceza verildi.

18 Temmuz 2019 16:55
Buca Belediyesi ilçedeki fırınları denetledi

İzmir’in Buca ilçesinde fırın denetimleri yapıldı. Buca Belediyesi tarafından yapılan denetimlerde sağlıksız ortamda üretim yaparak halkın sağlığını tehlikeye atanlara geçit verilmedi.

BUCA’DA FIRINLAR DENETLENDİ

Buca’daki ekmek fırınlarında inceleme yapan ekipler, İzmirlilerin sağlığı için denetimlerini sıklaştırdı. Buca Belediyesi’nin ilçenin farklı noktalarında yaptığı denetimlerde çarpıcı görüntüler ortaya çıktı. İzmir Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğü’nden gıda mühendisleri ile birlikte gıda denetimleri gerçekleştiren Buca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki ekmek fırınlarından birine cezai işlem uyguladı. Buca Kasaplar Meydanı çevresinde bulunan bir fırına denetim için giren ekipler, sağlıksız ve pis ortamda üretim yaparak vatandaşların sağlığını tehlikeye atan işletmeye hemen müdahale etti.

BİR İŞLETMEYE CEZA KESİLDİ

Ekmek tepsilerinin paslı olduğunu ve yerde durduğunu tespit eden Buca Belediyesi Zabıta ekipleri, hamur yapılan yerde de hijyen kurallarına uyulmadığını ve ekmek fırınının tüm alanlarında pis görüntülerin ve sağlıksız bir ortamın olduğunu tespit etti. Gıda yönetmeliğine aykırı birçok madde tespitinde bulunan ekipler, ekmek fırınına ceza keserek ilk adımı attı. Ekmek fırınındaki tüm olumsuz koşulların kısa sürede düzeltilmesini ve üretimin sağlıklı koşullarda ve yönetmeliğe uygun yapılmasını isteyen Buca Zabıta ekipleri, Buca’da denetimlerin azalmadan süreceğini, ilk etapta ceza kesilen ve uyarılan işletmelerin takipçisi olacaklarını kaydetti.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım