SON DAKİKA

İzmir

Çeşme’de bayram bereketi yaşanıyor

İzmir Çeşme’de bulunan oteller Kurban Bayramı tatilinde doldu. Çeşme esnafı iki bayramı birden yaşadı.

11 Ağustos 2019 15:31
Çeşme’de bayram bereketi yaşanıyor

İzmir’in Çeşme ilçesinde çifte bayram yaşanıyor. Kurban Bayramı tatilinde Çeşme’yi tercih eden tatilciler, yeni açılan ve yolculuk süresini 3,5 saate düşüren İzmir-İstanbul otobanını kullanarak akın akın ilçeye gelmeye başladı ve konaklama tesislerini doldurdu. Bayram bereketini yaşayan Çeşme esnafı durumdan memnun. Tatil için Çeşme’ye ve Alaçatı’ya gelenler gişelerde uzun kuyruklar oluşturdu. Yetkililer güvenlik önlemleri alırken, asayiş kontrolleri de sıklaştırıldı.

1 MİLYON TATİLCİ BEKLENİYOR

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre, Çeşme Emniyeti ve Jandarması, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla 1 milyondan fazla tatilci bekliyor. Tatilcilerin rahat bir bayram geçirmesi için çalışan ekipler, tüm önlemleri aldı. Çeşme Belediyesi’nde ise tüm izinler kaldırıldı ve temizlik, zabıta ve yol ekiplerinden oluşan 300 personel bayram süresince görevinin başında olacak. Çeşme’de yaz sezonunu güzel geçiren, üstüne Kurban Bayramı tatili ile yoğunluğun daha da arttığını belirten esnaflar, yoğunluktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü de bir açıklama yaparak, Alaçatı’da ve Çeşme’deki yoğunluğun daha da artacağını, bayram yoğunluğu için tüm hazırlıkları yaptıklarını ifade etti. Kurban Bayramı tatilinden çok umutlu olduklarını söyleyen Çeşme Esnafı Ali Mersin, otobanın yoğun olduğunu duyduklarını, misafirleri ağırlamak için tüm hazırlıklarını yaptıklarını vurguladı.

ÇEŞME’DE DENİZ VE SÖRF

Alaçatı Sörf Merkezi’nde de bayram yoğunluğu için hazırlıklar tamam. Alaçatı’da sör okulu işleten milli sörfçümüz Çağla Kubat, sörf için en uygun yerin Alaçatı olduğunu, sörfe meraklı olanların mutlaka sörf okullarını ziyaret etmesi gerektiğini söyledi. Sörfün, gündelik hayatın stresini atmak için iyi bir araç olduğunu kaydeden Kubat, herkesi Alaçatı’ya beklediklerini kaydetti. Çeşme’nin plajları da bayram tatilinde doldu. Çeşme Ilıca Plajı’na serinlemek için gelen bir vatandaş, İzmirli olduğunu, Çeşme’nin iyi bir kaçış noktası olduğunu dile getirdi. Çeşme’nin denizinin temiz ve güzel, ortamının uygun olduğunu kaydeden İzmirli vatandaş, Çeşme’nin Türkiye’nin gözbebeği olduğunu söyledi.

  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım