SON DAKİKA

Güncel

Çeşme'de bayram tatilinde 500 bin TL'den fazla para cezası kesildi

Çeşme'de bayram tatili boyunca görev yapan emniyet görevlileri, 100'e yakın kişiyi gözaltına aldı, 500 bin TL'den fazla para cezası kesti.

18 Ağustos 2019 12:39
Çeşme'de bayram tatilinde 500 bin TL'den fazla para cezası kesildi

Kurban Bayramı tatiliyle birlikte İzmir, Türkiye'nin dört bir yanından ziyaretçi ağırladı. 9-15 Ağustos tarihleri arasında İzmir'e milyonlarca kişi geldi, sadece Çeşme'ye 110 bin araç giriş yaptı. Ziyaretçi sayısının artmasıyla birlikte olumsuz bir durum yaşanmaması için önlemlerini artıran Çeşme Emniyeti, rutin kontrollerini ve denetimlerini çoğaltarak vatandaşların huzurlu bir tatil geçirmesini sağladı. Polis kontrol noktalarında 10 binden fazla kişiyi GBT sorgusundan geçiren Çeşme Emniyeti, hakkında araması bulunan 100'e yakın kişiyi de gözaltına aldı.

500 BİN TL'NİN ÜZERİNDE CEZA KESİLDİ

Çeşme Emniyet Müdürü Gürcan Alev, bayram tatilinde ilçeye gelen kişi sayısının 600 binin altına düşmediğini, bazı günler 1 milyonu bile aştığını dile getirdi. Alev, kontrol yapılan araçların da 3 bine yakın hakkında işlem yapıldığını ve 500 bin TL'nin üzerinde ceza kesildiğini belirtti. Emniyet Müdürü Alev, araç ve iş yeri aramaları sırasında silahların ve uyuşturucuların da tespit edildiğini kaydederek bunların sahipleri hakkında da işlem yapıldığını söyledi. Bunun yanı sıra korsan otopark hizmeti veren ve bundan kazanç sağlayan kişilere de ceza kesildi.

İZİN YAPMADAN ÇALIŞTILAR

Alev, Çeşme'de artan yoğunluk nedeniyle İzmir'in merkezinden de takviye ekipler geldiğini ifade etti. Çeşme Emniyeti'nin bayram boyunca hiç izin yapmadan eksiksiz şekilde çalıştığını belirten Alev, ilçede birçok suç unsurunun önüne geçtiklerini ve Çeşme'de problemsiz bir bayram tatili sağlandığının altını çizdi.

JANDARMA DA DESTEK VERDİ

Jandarma ekipleri de Çeşme'nin güvenliğinin sağlanması için destek vermişti. Pırlanta ve Altınkum plajlarında görevlendirilen atlı jandarma ekipleri, vatandaşların güvenliğinin artırılması için mesai yapmıştı. Atlı jandarma ekiplerinin yanı sıra sivil güvenlik mensupları da vatandaşların arasında yer alarak asayişi sağlamıştı. Çeşme'de bayram süresince 13 binden fazla personel görev yapmıştı.

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım