SON DAKİKA

İzmir

Çeşme Ilıca Plajı en iyi ücretsiz plaj seçildi

İzmir Çeşme’de bulunan Ilıca Plajı, seçkin jüri üyeleri tarafından yapılan oylamada Türkiye’nin en iyi 10 plajı arasında 1. oldu.

18 Temmuz 2019 15:33
Çeşme Ilıca Plajı en iyi ücretsiz plaj seçildi

Çeşme Ilıca Plajı, ülkemizin en seçkin turizm noktalarından biri. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan Ilıca Plajı, girişinin ücretsiz olması ile de tatilcilere cazip geliyor. Türkiye’nin en iyi plajlarını seçmek için bir araya gelen ve gazeteci, rehber, yönetici ve bloggerlardan oluşan jüri üyeleri seçimini yaptı.

ÇEŞME ILICA PLAJI 1. OLDU

Denizi sıcak ve sığ olan Çeşme Ilıca Plajı’nın önemini tescilleyen üyeler, “Türkiye’nin en güzel 10 plajı” sıralamasında birinci sıraya Ilıca Plajı’nı koydu. Konuyla ilgili açıklama yapan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, seçkin jüri üyelerinin oylarıyla Ilıca Plajı’nın 1. olmasının onurunun yeterli olduğunu söyledi. Yönetici, gazeteci ve bloggerlardan oluşan jüri üyeleri, Çeşme Ilıca Plajı’nın Türkiye’de girişi ücretsiz olan en güzel plaj seçilmesi hakkında ortak bir açıklama yaptı. Çeşme Ilıca Plajı’nın 3 km uzunluğa ve altın sarı kumları olan plaja sahip olduğunu vurgulayan jüri, Çeşme’de bulunan sıcak termal kaynaklarından dolayı da suyun sıcak olduğunu dile getirdi. Suyun derinleşmemesinden dolayı çocuklar ve su oyunları için ideal olduğunu, plaj hizmetlerinden ücret alınmadığını, büfelerin uygun fiyatlarla ürün sattığını ve yakın yerlerde restoran ve kafelerin de olduğuna vurgu yapan jüri üyeleri, Çeşme Ilıca Plajı’nın ayrıca jet-ski gibi aktiviteler için de uygun olduğunu, bu özellikleri ile birinci seçildiğini belirtti.

EKREM ORAN’DAN AÇIKLAMA

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran da, jüri üyelerinin Çeşme Ilıca Plajı’nı birinci seçmesi hakkında açıklamalarda bulundu. Oylama sonucu çıkan kararla gurur yaşadıklarını söyleyen Başkan Oran, Çeşme’nin yeryüzünün cenneti ve İzmir’in gözbebeği olduğunu söyledi. Verilen kararla eşsiz güzelliğin tescillendiğini söyleyen Başkan Oran, Çeşme Belediyesi olarak Ilıca Plajı’nda düzenlemeler yaptıklarını, vatandaşların da bu düzenlemelerden dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Belediye olarak Ilıca Plajı’nın düzenlenmesi sonrasında jüri üyelerinin seçim yaptığını kaydeden Başkan Oran, ülkemizin değil, dünyanın sayılı plajları arasında yer alan Ilıca Plajı’nı birinci seçtikleri için jüriye teşekkür etti.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım