SON DAKİKA

İzmir

Çeşme plajlarındaki atlı ekipler görenleri şaşırttı

Çeşme'de atlı jandarmaların göreve başladığını gören tatilciler, kısa süreli şaşkınlık yaşadı.

13 Ağustos 2019 12:37
Çeşme plajlarındaki atlı ekipler görenleri şaşırttı

İzmir'de Kurban Bayramı tatili devam ederken Çeşme'nin Pırlanta ve Altınkum plajlarında yaşanan olay tatilcileri şaşırttı. Bu yıl yine yüzbinlerce tatilciyi ağırlayan plajlarda, olumsuz bir durum yaşanmaması amacıyla güvenlik tedbirleri alındı. Alınan tedbirler kapsamında plajlarda atlı jandarma ekipleri görev yapmaya başladı.

ATLAR NEVŞEHİR'DEN GETİRİLDİ

Nevşehir'den getirilen atlar, jandarmalarla birlikte plajlarda devriye görevi yapmaya başladı. Atların plaja girdiğini gören tatilcilerin büyük çoğunluğu yaklaşarak atları sevdi. Vatandaşların bazıları, görev yapan jandarmalara da iyi tatiller diledi. Atların Eylül ayının sonuna kadar görev yapması planlanıyor. Özel eğitim verildikten sonra göreve çıkarılan atlar, oldukça sakin olmalarıyla tanınıyor.

JANDARMAYA TEŞEKKÜR ETTİLER

Atlı jandarmaların plajda dolaşmasıyla kendilerini daha güvende hissettiklerini dile getiren vatandaşlar, böylece huzurlu bir tatil geçirdiklerini belirtti. Tatilciler, jandarmanın çalışmaları nedeniyle kendilerine de teşekkür etti.

SİVİL EKİPLER DE GEZİYOR

Tatilcilerin herhangi bir problemle karşı karşıya kalmaması amacıyla, sahillerde atlı jandarmaların yanı sıra sivil ekipler de görev yapıyor. Ekipler, hırsızlık, kavga ve darp gibi olaylara kısa süre içinde müdahale etmeyi amaçlıyor. Öte yandan trafik kazalarının önlenmesi amacıyla alınan tedbirler de devam ediyor. 13 binden fazla personelin görev yaptığı denetimler ile trafik kazalarının en aza indirilmesi hedefleniyor.

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım