SON DAKİKA

İzmir

Çeşme unutulmaz bir akşam yaşadı

Çeşme Belediyesi tarafından organize edilen ve üç gün sürecek olan “Ilıca’dan Ata’ya Selam” programı yürüyüş ve konserle başladı.

20 Temmuz 2019 18:59
Çeşme unutulmaz bir akşam yaşadı

Çeşme Belediyesi her yıl, Mustafa Kemal Atatürk’ün 1926 yılında, 1 ve 8 Temmuz tarihleri arasında Çeşme Ilıca’da kalışını çeşitli etkinliklerle kutluyor. Bu yıl 3 gün sürecek etkinlikler organize eden belediye, fener alayının düzenlenmesi ve Erol Evgin konseri ile programları başlattı.

FENER ALAYI DÜZENLENDİ

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre, 21 Temmuz Pazar günü sona erecek etkinlikler Çeşme Belediyesi’nin organizesi ile devam ediyor. Etkinliklerin açılışında Ilıca Taş İskele’ye fener alayı ile yürüyen katılımcılara, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ile CHP ve İyi Parti’den yetkililer de eşlik etti. Bandonun eşlik ettiği yürüyüşte vatandaşların yoğun katılımı gözlendi. Yürüyüşten sonra konuşma yapan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Mustafa Kemal Atatürk’ün sadece Çeşme Ilıca’ya gelişini değil, cesareti, bağımsızlık sevdası, millete olan sevgisi ve vizyonu ile büyük bir lidere sahip olmanın kıvancını da kutladıklarını dile getirdi. Mustafa Kemal Atatürk devrimlerinin, geleceğin kurulmasına öncülük eden yol haritaları olduğunu dile getiren Başkan Oran, bunun bilinci ile hareket edeceklerini ifade etti.

ETKİNLİKLER YARIN SONA ERECEK

Çeşme’de 100 günlük faaliyetleri hakkında da bilgi veren Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Çeşme Belediyesi olarak esnafı ve çiftçiyi desteklediklerini, eğitim, spor ve kültür başlıklarında hizmetler ürettiklerini, ayrımcılık yapmadan hareket ettiklerini ve tüm Çeşmeliler için projeler ürettiklerini dile getirdi. Başkan Ekrem Oran’ın konuşmasının ardından sahneye çıkan Erol Evgin, katılımcılara unutulmaz bir performans sergiledi. “Ilıca’dan Ata’ya Selam” programında ayrıca fotoğraf sergileri ve Atatürk koleksiyonu da yer aldı. 3 gün sürecek etkinlik söyleşiler, konserler ve dans gösterileri ile devam edecek ve yarın akşam belgesel gösterimi, “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” konseri ve yelken-kano geçişi ile bitecek.

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım