SON DAKİKA

Güncel

Çeşme'ye düşen yıldırım, Ildır Mahallesi'nde yangın çıkardı

İzmir'in Çeşme ilçesinde düşen yıldırım, Ildır Mahallesi'nde iki bölgeye yangına sebep oldu.

13 Eylül 2019 13:23
Çeşme'ye düşen yıldırım, Ildır Mahallesi'nde yangın çıkardı

İzmir'de yıldırım yangın çıkardı! Çeşme'nin Ildır Mahallesi'ne düşen yıldırım, yangın çıkardı. Makilik alana düşen yıldırım, kuru otları tutuşturdu. Yangının tespit edilmesinin ardından ekipler kısa süre içinde harekete geçti. Helikopterler ve su tankerleriyle yapılan müdahale sonucu iki farklı bölgede çıkan yangın kısa süre içinde söndürüldü. Söndürme sonrası bir süre soğutma çalışması yapılarak yeniden yangın çıkması engellendi.

Çeşme'ye düşen yıldırım, Ildır Mahallesi'nde yangın çıkardı

FOÇA'DA ASKERLER YARALANDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, dün yaptığı açıklama ile İzmir'de bugün yaşanacak gök gürültülü sağanak yağış nedeniyle uyarıda bulunmuştu. Vatandaşların dikkatli olmasını gerektiğinin altını çizen Meteoroloji, çiftçilerin de ürünleri korumaları gerektiğini ifade etmişti. Çeşme'ye düşen yıldırımın yanı sıra Foça'da da askeri bir bölgeye yıldırım düşmüş, 7 asker hastaneye kaldırılmıştı.

  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım