SON DAKİKA

Gündem

CHP İzmir’den Kaz Dağları çıkarması

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Kaz Dağları’ndaki ağaç kıyımına karşı basın açıklaması yaptı.

11 Ağustos 2019 18:36
CHP İzmir’den Kaz Dağları çıkarması

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı’ndan yola çıkan heyet Kaz Dağları’na giderek ağaç katliamına karşı mücadele açıklaması yaptı. Siyanür kullanılarak altın çıkarılmasına dur denilmesini isteyen yetkililer, Kaz Dağları’ndaki direniş komitesinden de bilgi aldı.

CANLILAR KATLEDİLİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel öncülüğünde hareket eden heyette, İzmir Milletvekilleri ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile birlikte CHP’li İzmir İlçe Belediye Başkanları da yer aldı. Altın madenine karşı direnenlerin bulunduğu kampa giden heyet, Su ve Vicdan Nöbeti tutan halkın yanında yer aldı. Burada bir basın açıklaması yapan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Kaz Dağları’nda sadece Cumhuriyet Halk Partisi mensupları olarak değil, oksijenle hayat bulan, Kaz Dağları’nın sularından içen ve kesilen ağaçların acısını yüreğinde hisseden Türkiye vatandaşları olarak bulunduklarını dile getirdi. Geleceğin para hırsına kurban edildiğini kaydeden Yücel, Kaz Dağları’nda bulunan binlerce canlının katledildiğine dikkat çekti. Ülkenin bu dağlara muhtaç olduğunu, dağların insanlara değil, insanların dağlara ihtiyacı olduğunu kaydeden İl Başkanı Yücel, yetkililere seslenerek, Türkiye’nin oksijeninin kesilmemesini, çocukların zehir solumamasını ve Kaz Dağları cennetinin cehenneme çevrilmemesini istedi.

190 BİN AĞAÇ KESİLDİ

İktidar yetkililerinden ve şirket temsilcilerinden gelen açıklamaların birbiri ile tutarsızlık içinde olduğunu, iktidarın siyanür kullanılmayacağını açıklamasının ardından şirketten siyanürün kullanılacağı yönünde açıklama geldiğini hatırlatan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, doğanın katledildiğini, vatandaşların sesi yükselmesin diye ağaç katliamı verilerinin de doğru paylaşılmadığını dile getirdi. Kaz Dağları’nda kesilen ağaçlarla ilgili sayısal verileri paylaşan Yücel, 190 bin ağaca kıyıldığını ve sayının giderek arttığını ifade etti. Bu durumunun kabul edilebilir olmadığını vurgulayan Yücel, ağaç katliamına karşı isyan ettiklerini, bu isyanın siyasi değil insanı olduğunu ifade etti.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım