SON DAKİKA

Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Başkanlığında 6 istifa

Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Başkanlığında 6 isim, başkanlığa istifalarını vererek görevi bıraktı. Aliağa'da seçimi Milliyetçi Hareket Partisi kazanmıştı.

13 Mayıs 2019 17:54
Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Başkanlığında 6 istifa

Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Başkanlığında beklenmedik istifa... Aliağa İlçe Başkanlığında yönetim kurulu üyelerinden 6 kişi görevlerinden istifa etti. 6 kişi, istifalarını yazılı olarak başkanlığa sunarak görevi bıraktı. İstifa gerekçesi olarak "Temel değerlerin umursanmaması ve seçim süresince bütünlük sağlanamadan seçime gidildiği" belirtildi. 

31 MAYIS ALİAĞA SEÇİM SONUÇLARI

31 Mart Yerel Seçimleri'nde İzmir'in Aliağa ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi'nin adayı Serkan Acar kazanmıştı. Acar, oyların yüzde 51,46'sını (27 bin 785 oy) alarak başkanlığa seçilmişti. Cumhuriyet Halk Partisi adayı Özcan Durmaz ise yüzde 46,61'de (25 bin 268 oy) kalmış ve seçimi 2. sırada tamamlamıştı. Bu iki ismin yanı sıra Saadet Partisi yüzde 0,76 oy, Demokrat Parti yüzde 0,36 oy ve Türkiye Komünist Partisi ise yüzde 0,29 oy almıştı.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım