SON DAKİKA

İzmir

ÇYDD, Karşıyakalı çocukları unutmadı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin organize ettiği ve İzmir Karşıyaka Belediyesi’nin destekleri ile çocuklar için hazırlanan etkinlik programı sona erdi.

6 Ağustos 2019 17:14
ÇYDD, Karşıyakalı çocukları unutmadı

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde 6 haftalık anlamlı bir etkinlik programı düzenlendi. Karşıyaka’da imkânları yetersiz olan çocuklar için harekete geçen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) Cumhuriyet Eğitimevi, 42 günlük bir etkinlik programı ile spordan sanata, bilimden yabancı dile, birçok farklı alanda çocuklara eğitimler vererek yaz aylarını nitelikli geçirmelerini sağladı.

NİTELİKLİ EĞİTİMLER VERİLDİ

Karşıyaka Cumhuriyet Mahallesi’nden 80 çocuğun katıldığı eğitimlerin sonunda belge töreni düzenlendi. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın ve ÇYDD Cumhuriyet Eğitimevi Sorumlusu Benay Çeçen’in katıldığı törenle, çocuklara eğitimlere katıldıkları için belge verildi. Etkinlik programı, Karşıyaka’nın dezavantajlı bir mahallesinde yaşayan çocukların eğlenceli ve nitelikli bir tatil geçirmesi için planlandı. 6 hafta devam eden etkinliklere 7 ile 14 yaş arasındaki çocuklar katıldı ve tüm eğitimler çocuklara ücretsiz verildi. Eğitimlerde jimnastikten yüzmeye, resimden gitara, dil derslerinden bilim derslerine, geniş yelpazede eğitim programı hazırlanarak, çocukların donanımlı bireyler olarak yetişmeleri için dersler verildi. Ayrıca yazarlarla da buluşan çocuklar, kitapların büyülü dünyasında yolculuğa çıktı ve çocukların keyifli sosyal aktivitelerin içinde yer almaları için etkinlikler yapıldı.

ÇOCUKLAR BELGELERİNİ ALDI

Yaz programının sona ermesinin ardından, çocuklar Karşıyaka’da düzenlenen törenle katılım belgelerini aldılar. Törende konuşan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, çocukların ve gençlerin en değerli varlıkları olduğunu, onlara iyi bir gelecek kurmak için çalıştıklarını kaydetti. Çocuklar için uygun eğitimleri vermenin, geleceklerini garanti altına almak için koşulları sağlamanın ve hak ettikleri değeri göstermenin, üzerlerine düşen bir vazife olduğunu kaydeden Başkan Tugay, çocuklar için yaptıkları çalışmalardan dolayı ÇYDD’ye teşekkür etti. ÇYDD’den Benay Çeçen de bir konuşma yaparak, eğitim evlerinin amaçlarından ve yaptığı faaliyetlerden söz etti.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım