SON DAKİKA

İzmir

D&R, hapis cezası alan 'Pucca' Pınar Karagöz'ün imza gününü iptal etti

D&R, dün 5 yıl 10 ay hapis cezası alan Pucca lakaplı Pınar Karagöz'ün yarın yapılacak imza gününü iptal etti.

13 Temmuz 2019 14:31
D&R, hapis cezası alan 'Pucca' Pınar Karagöz'ün imza gününü iptal etti

İzmirli ünlü sosyal medya fenomeni, Pucca lakaplı Pınar Karagöz, uyuşturucu madde kullanımını özendirme suçlamasıyla 5 yıl 10 ay hapis cezası almıştı. 66 bin lira da para cezasına çarptırılan Karagöz, mahkeme kararı sonrası sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda isyan etmişti. Karagöz'ün avukatı, yaptığı açıklamada çocuk tacizcilerinin daha az ceza aldığınu savunmuş ve Pınar Karagöz'ün paylaşımlarının suç unsuru taşımadığını söylemişti. Avukat Ali Furkan Tatlı, kararın keyfi verilmiş bir karar olduğunu, gerekçeli karar sonrası karara itiraz edeceklerini ifade etti. 

D&R İMZA GÜNÜNÜ İPTAL ETTİ

Pınar Karagöz, bugün yaptığı açıklamada ise yarın Çeşme'de yapılması planlanan imza gününün D&R tarafından iptal ettiğini duyurdu. Kendi kitabının listelerden de çıkarıldığını ifade eden Karagöz, Kırmızı Kedi Kitabevi'ne teşekkür ederek Pazar günü saat 16.00'da imza gününün olduğunu belirtti. Karagöz, tüm sevenlerini imza gününe davet etti. Karagöz öte yandan mahkeme kararıyla ilgili hayatının altüst olduğunu belirterek üst mahkemeye başvurduklarını ifade etti. Kendisine destek olan kişilere teşekkür eden "Pucca", olanların bir an önce geçmesini diledi. 

EŞİ DE DESTEK ÇIKTI

Pınar Karagöz'ün eşi Serhat Karagöz de, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile kendisine verilen bu cezanın muhalif olduğu için verildiğini yazmıştı. Karagöz, eşinin hakkında 12 dava açıldığını ve Escobar tweet'i nedeniyle 7 yıl hapis cezası aldığını dile getirdi.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım