SON DAKİKA

İzmir

Deniz Yücel’den Devlet Bahçeli’ye sert tepki

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sert sözlerle yüklendi.

8 Ekim 2019 15:43
Deniz Yücel’den Devlet Bahçeli’ye sert tepki

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, bir basın toplantısı düzenleyerek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi sert sözlerle eleştirdi. İl Başkanı Yücel, Bahçeli’yi açıklamaları ve suçlamaları nedeniyle kınadıklarını söyledi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için ‘Terör örgütleri ile iş birliği yaptığı’ iddiası ile dokunulmazlığının kaldırılması ve yargılama yolunun açılması için komisyon kurduklarını açıklamasını hayretle izlediklerini söyleyen İzmir İl Başkanı Yücel, bunun en hafif tabirle hadsizlik ve kendini bilmezlik olduğunu söyledi. Devlet Bahçeli’nin açıklamasından 24 saat sonra CHP Aydın Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’in 3 kişi tarafından saldırıya uğradığını kaydeden Deniz Yücel, saldırganların taşeron olduğunu, saldırı esnasında “Hareketin Lideri Devlet Bahçeli” sloganları attıklarını söyledi.

“AKP VE MHP KAMPLAŞMA SİYASETİ YAPIYOR”

CHP Aydın Efeler İlçe Başkanına yapılan saldırının demokrasiye, barışa, huzura ve Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerine yapıldığını kaydeden CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, nefret siyaseti ve kutuplaştırma dilinin bir sonucu olan bu olayların sadece, Türkiye’yi çatışma ortamına sürüklemek isteyenlerin amacına hizmet edeceğini dile getirdi. AKP’nin ve MHP’nin kamplaşma ve kutuplaştırma üzerine bir siyaset kurduklarını, bu siyasetin ise ülkeye fayda getirmeyeceğini söyleyen Yücel, gerilimden, düşmanlıktan ve kardeşi kardeşe kırdırmaktan beslenen siyaset yaklaşımının yok olacağını kaydetti.

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım