SON DAKİKA

Eğitim

DEÜ’de kayıtlar başladı, öğrenciler stantları doldurdu

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde eğitim görecek öğrenciler için stantlar açıldı, DEÜ’nün yeni konukları kayıt olmaya başladı.

21 Ağustos 2019 20:14
DEÜ’de kayıtlar başladı, öğrenciler stantları doldurdu

İzmir’in farklı bölgelerinde öğrencilerin üniversite kayıt heyecanı başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi’nin yerleşkelerinde stant kuran yetkililer, DEÜ personelinin de katılımıyla kayıtları almaya başladı. Öğrencilerin kayıt işlemleri sırasında, İzmir ve sosyal yaşama dair bilgilendirme de yapıldı. Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç da öğrencilerin heyecanına ortak olmak için Dokuzçeşmeler yerleşkesine giderek gençlerle sohbet etti.

KONTENJAN %99 DOLDU

Türkiye’nin dört bir yanından İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde eğitim görmek için gelen gençler, kayıt işlemlerini yaptırarak DEÜ ailesinin mensubu oluyor. Kariyer yolunda ilk adımlarını atan gençler, DEÜ’ün İzmir’deki yerleşkelerinde kurulan stantlara gelerek işlemlerini tamamlıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, DEÜ’ye yeni konukların gelmesi ile mutlu olduklarını dile getirdi. Kayıt işlemlerinin 23 Ağustos Cuma gününe kadar süreceğini kaydeden Rektör Hotar, öğrencilerin ihtiyaç duyacağı tüm konularda destek verildiğini, İzmir’e dair bilgilendirmelerin de yapıldığını söyledi. Öğrencilerin rahatı için tüm imkânların seferber edildiği bilgisini paylaşan Rektör Hotar, gençlerin yoğun ilgisi ile kontenjanın %99 oranında dolduğunu, bundan dolayı DEÜ ile gurur duyduklarını dile getirdi.

TÜM İMKÂNLAR SEFERBER EDİLDİ

Öğrencilerin kayıt heyecanına ortak olan bir diğer isim Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç oldu. Buca Tınaztepe’de bulunan Dokuzçeşmeler Yerleşkesine giderek Buca Belediyesi’nin hizmetleri ve ilçe hakkında öğrencilere bilgi veren Başkan Kılıç, kendisinin de DEÜ mezunu olduğunu söyledi ve öğrencilerle sohbet etti. Buca’ya eğitim almak için gelen öğrenciler için tüm imkânların seferber edildiğini kaydeden Başkan Kılıç, öğrencilerin Buca’da nitelikli 4 yıl geçirmeleri için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım