SON DAKİKA

İzmir

Dikili’de içme suyu boru hatları yenileniyor

İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İZSU), Dikili’de başlattığı çalışmayla, içme suyu borularını yenileyecek.

16 Temmuz 2019 22:05
Dikili’de içme suyu boru hatları yenileniyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı çalışma yürüten İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İZSU) ekipleri, İzmir’in Dikili ilçesinde, 22 km'lik hatta içme suyu borularını yenilemek için çalışma başlattı.

MALİYETİ 52 MİLYON TL

İZSU tarafından yürütülen çalışmaların, 52 milyon TL’den fazla maliyet çıkaracağı bilgisi paylaşılırken, Dikili’de ilk kepçe vuruldu ve içme suyu borularının yenilenmesine başlandı. Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz de İZSU çalışmasını yerinde inceledi. İZSU’nun Dikili ekibi tarafından yapılan çalışmalar kapsamında, Altınova’da bulunan terfi merkezi ile Dikili’deki depoların arasındaki 22 km’lik mesafede içme suyu boruları yenilenecek. 22 km’lik hattaki yenileme operasyonunun bitimiyle, Dikili ilçesinde zaman zaman meydana gelen su kayıplarının bitmesi ve ayrıca suyun temizlik kalitesinin de çoğalması amaçlanıyor.

BELEDİYE DE DESTEK VERİYOR

Dikili’deki İZSU çalışmalarını yakından takip eden Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, çalışmaların kapsamıyla ilgili açıklama yaptı. İZSU ile bir süredir görüşmeler yaptıklarını ve içme suyu borularının yenilenmesi için girişimlerde bulunduklarını dile getiren Başkan Kırgöz, İZSU’nun taleplerine olumlu yanıt vererek çalışmalara başladığını, eskiyen boruların İZSU tarafından yenileneceğini söyledi. Dikili Belediyesi’nin de İZSU çalışmalarına destek verdiğini ve belediye ekiplerinin görev yaptığını söyleyen Başkan Kırgöz, yenileme faaliyetinin kısa zamanda biteceğini ifade etti. Dikili halkı için aşkla çalıştıklarını söyleyen Başkan Kırgöz, bu çalışmaların başlangıç olduğunu, her şeyin çok güzel olacağını belirtti.

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım