SON DAKİKA

Teknoloji

Dünyaca ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a reklam geliyor

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, önümüzdeki yıldan itibaren reklam göstermeye başlayacak.

23 Mayıs 2019 21:48
Dünyaca ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a reklam geliyor

Son dakika İzmir... Hemen hemen herkesin telefonunda bulunan mesajlaşma uyguması WhatsApp'tan, kullanıcılara kötü haber geldi. Kurulduğu günden bu yana reklam almayan WhatsApp, önümüzdeki yıl kullanıcılara reklam göstermeyi planlıyor.

WhatsApp

2014 yılında Facebook tarafından 19 milyar dolar karşılığında satın alınan WhatsApp, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olarak dikkat çekiyor. Karar, yapılan Facebook yıllık toplantısı sonrası resmi olarak açıklandı. Yaklaşık 1,5 milyar aktif kullanıcısı olan WhatsApp'a, bu karar sonrası sosyal medyadan tepkiler gecikmedi.

WhatsApp

ZUCKERBERG, "WHATSAPP'TA REKLAM GÖSTERMEYECEĞİZ" DEMİŞTİ

Facebook'un kurucusu Zuckerberg, WhatsApp'ın satın alındığı dönemde WhatsApp'a reklam alma gibi bir niyetleri olmadığını ifade etmişti. Öte yandan, o dönemde ödenen 19 milyar doların 3 milyar doları, WhatsApp'ın kurucuları ve çalışanlarına dağıtılmıştı.

WhatsApp
  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım