SON DAKİKA

İzmir

Dünyanın trafik sıkışıklığı en fazla olan şehirleri açıklandı, İzmir de listede

Dünya genelinde yapılan, trafik yoğunluğunun en çok yaşandığı şehirlerle ilgili araştırmada İzmir, dünya 99.'su oldu.

5 Haziran 2019 16:53
Dünyanın trafik sıkışıklığı en fazla olan şehirleri açıklandı, İzmir de listede

Son dakika İzmir... Dünya genelinde yapılan ve trafik sıkışıklıklarının en çok yaşandığı şehirlerle ilgili araştırma tamamlandı. Yapılan araştırmada sonuçlar, sürücülerin 1 yıl boyunca direksiyon başında geçirdiği fazla süreler hesaplanarak yapıldı. Türkiye'den ilk sırada, tahmin edildiği gibi İstanbul yer alırken İzmir de listede kendine yer buldu.

Duvar Gazetesi'nin aktardığına göre; yapılan araştırmada dünyada trafiğin en yoğun olduğu şehir, Hindistan'dan Mumbai oldu. Türkiye'den İstanbul ise listeye 6. sıradan giriş yaptı. Ege'nin incisi İzmir ise, yüzde 30 yoğunluk ile listede 99. basamakta bulunuyor.

İZMİR'DE TRAFİK SIKIŞIKLIĞI AZALDI

Geçtiğimiz yıl yapılan araştırmada listede 67. sırada bulunan İzmir, bu yıl 99. sıraya geriledi. Bunun yanı sıra Antalya 156, Bursa 160, Adana 166 ve Mersin 200. sırada yer aldı. 

İzmir'de bin kişi başına düşen özel otomobil sayısı, 2017 yılında 173 olmuştu. İzmir'deki ortalama araç sayısı, 149 olan Türkiye ortalamasının üzerine çıkmıştı. İzmir'de 2018 yılında 10 bin 365 kez ölümlü veya yaralanmalı kaza olmuştu. Türkiye toplamında ise ölümlü - yaralanmalı kaza sayısı 186 bin 422 olarak gerçekleşmişti.

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım