SON DAKİKA

Güncel

Ege Denizi'nde Limni yakınlarında 3,7 büyüklüğünde deprem

Ege Denizi'nde Yunanistan'ın Limni Adası yakınlarında 3,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

6 Haziran 2019 23:21
Ege Denizi'nde Limni yakınlarında 3,7 büyüklüğünde deprem

Son dakika İzmir... Ege Denizi'nde deprem meydana geldi. Saat 20.14'te Ege Denizi açıklarında, Yunanistan'ın Limni Adası'na yakın bir bölgede yaşanan deprem, 3,7 büyüklüğünde ölçüldü. 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün verilerine göre deprem, yerin 5 kilometre altında gerçekleşti. Depremin meydana geldiği yer ise 39.7258 enlem, 25.5670 boylam koordinatları olduğu belirtildi.

EGE DENİZİ'NDE DEPREM

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) da depremin büyüklüğünü, Kandilli Rasathanesi gibi 3,7 olarak açıkladı. AFAD, depremin derinliğinin 13,78 kilometre olduğunu ve depremin merkezini Bozcaada'nın 26 kilometre açığı olarak duyurdu. 

Deprem, Yunanistan'ın Limnos Adası'ndan hissedilirken tedirginliğe sebep oldu. Öte yandan deprem nedeniyle herhangi can veya mal kaybı yaşanmadı.

Yunanistan Limni Adası

LİMNİ ADASI 

Lozan Antlaşması ile Yunanistan'a bırakılan Limni Adası, misak-ı milli sınırları içinde yer almaktadır. Nüfusu 18 bin olan adaya Çanakkale'den seferler yapılmaktadır. Adanın yüzölçümü 476 kilometre karedir ve diğer Yunan adaları kadar turistik değildir.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım