SON DAKİKA

İzmir

Ege Üniversitesi’nde yenilik zamanı

İzmir Ege Üniversitesi’nin spor tesisleri yenilendi. Üniversite’nin 4 ayrı yerine yürüyüş ve koşu parkuru yapıldı.

13 Ağustos 2019 15:50
Ege Üniversitesi’nde yenilik zamanı

Ana Kampüsü İzmir’in Bornova ilçesinde bulunan Ege Üniversitesi’nin (EÜ) spor alanları, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın girişimleri ile tümüyle yenilendi. Kampüste 4 güzergâha 2,5 km yürüyüş ve koşu parkuru yapıldı. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi’nde spor tesislerinin yenilenmesi ve yol yapımından dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür etti. Kampüsün 24 saat yaşanılabilir hale geldiğini söyleyen Rektör Necdet Budak, EÜ öğrencilerini ve personelini spor için teşvik ettiklerini, EÜ’de oluşturulan çim alanlarının da 2019 yılı sonuna kadar 200 bin mt2’ye çıkacağını ifade etti.

EÜ’DE SPOR DÖNÜŞÜMÜ

EÜ’deki dönüşüm devam ediyor. Rektör Necdet Budak bir süredir spor tesislerinin yenilenmesi için girişimlerde bulunuyordu. Rektör Budak’ın girişimleri karşılık buldu ve tesisler yenilendi. Bakanlığın yaptığı yenileme çalışmaları kapsamında tüm ayrıntılar düşünüldü ve zeminden aydınlatmaya, tribünden güvenliğe, yürüyüş yolundan tamiratlara tüm eksikler tamamlandı. Ayrıca Eczacılık Fakültesi’nin önünde bulunan saha da yenilendi ve yeni bir voleybol sahası yapıldı.

EÜ GELİŞMEYE DEVAM EDECEK

EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak Bakan Kasapoğlu’na teşekkür etti ve kampüste yapılanların ayrıntısını paylaştı. Rektör Budak, EÜ’deki yüzme havuzunun yenilendiğini, 60 bin mt2 çim ekildiğini, 2020 yılının başına kadar bu çim alanın 200 bin mt2 olacağını, bisiklet yollarının yenilendiğini, bazı yerlerin trafiğe kapatıldığını ve bu sayede Yeşil Üniversiteler sıralamasında 56 basamak yükseldiklerini dile getirdi. EÜ’de yapılan yenileme çalışmalarının bunlarla sınırlı olmadığını kaydeden Rektör Budak, aydınlatma sistemlerinin yenilendiğini ve eksik olan yerlere yeni aydınlatmalar takıldığını kaydetti. EÜ’ye 2,5 km yürüyüş ve koşu yolu yapıldığını ve 6 tenis kortunun yenilendiğini söyleyen Budak, EÜ Tıp Fakültesi’ndeki altyapı çalışmalarının sürdüğünü, yeni projelerle EÜ’nün gelişmeye devam edeceğini dile getirdi.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım