SON DAKİKA

İzmir

Eski Ak Partili Ertuğrul Günay: Erdoğan en çaresiz döneminde

Eski Ak Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en güçsüz ve çaresiz dönemini geçirdiğini iddia etti.

3 Temmuz 2019 00:47
Eski Ak Partili Ertuğrul Günay: Erdoğan en çaresiz döneminde

2011 yılında yapılan seçimlerde Ak Parti'den İzmir milletvekili olan, 2013 yılında 17 Aralık soruşturması nedeniyle Ak Parti'den istifa eden Ertuğrul Günay, İstanbul'da yapılan seçimleri değerlendirdi. Radyo Sputnik FM'de yayınlanan programa katılan Günay, Ak Parti'nin seçimi kaybetmesinin, Ak Parti'nin inişe geçtiğini gösterdiğini belirterek Ak Parti'nin seçim sonuçlarından ders çıkarması gerektiğini ifade etti. 2011 yılından itibaren partinin eleştirileri bastırdığı bir hal aldığını söyleyen Ertuğrul Günay, artık partinin işletmeye döndüğünü iddia etti. 

"ERDOĞAN EN GÜÇSÜZ DÖNEMİNDE"

Günay, Ak Parti'nin içinden yeni parti çıkacağı yönündeki haberlerle ilgili ise yeni kurulacak partinin yeni şeyler söylemesi gerektiğinin altını çizdi. Günay, yeni kurulması planlanan partinin başarılı olabilmesi için Ak Parti'nin devamı olmaktan çıkıp yeni bir misyon edinmesi gerektiğini dile getirdi. Gelişen dönemde Türkiye'nin yeni ihtiyaçlarının olduğunu söyleyen Ertuğrul Günay, ülkenin yeniden hukuk devletine dönmesinin gerektiğini belirtti. Ertuğrul Günay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tarihteki en güçsüz ve en çaresiz dönemini geçirdiğini iddia ederek Erdoğan'ın daha önce söylediklerinin tam tersini yaptığını ifade etti. 

ERTUĞRUL GÜNAY'IN HAYATI

1948 yılında Ordu'da doğan Ertuğrul Günay, 1974-1977 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ordu İl Başkanı oldu. 1977 yılında CHP'den milletvekili seçilen Günay, 12 Eylül Darbesi sonrası tutuklanarak cezaevine girdi. 1 yıl 3 ay hapis cezası alan Günay, cezaevinden çıktıktan sonra SHP'ye geçti. 1992 yılında yeniden Cumhuriyet Halk Partisi'ne katılan Günay, 1994 yılında aday olduğu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde yüzde 1,4 oy aldı. O dönem başkanlığa, Recep Tayyip Erdoğan seçildi. Ertuğrul Günay, 2004 yılında Ordu'da Demokratik Sol Parti adayını desteklediği için CHP'den ihraç edildi. 

2007 yılında Ak Parti'ye geçen Günay, Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini yürüttü. Günay, 2013'te 17 Aralık soruşturması sonrası partiden istifa etti. Ertuğrul Günay, 2015 yılında İzmir'den milletvekili olmak için bağımsız aday olmuştu.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım