SON DAKİKA

İzmir

Eski İzmir milletvekili Remzi Özen, 2 milyon TL dolandırıldı

Cumhuriyet Halk Partili eski İzmir milletvekili Remzi Özen, kendisini savcı olarak tanıtan kişiye 2 milyon TL ödedi.

4 Temmuz 2019 13:40
Eski İzmir milletvekili Remzi Özen, 2 milyon TL dolandırıldı

Bir dönem Alaçatı Belediye Başkanlığı da yapan, Cumhuriyet Halk Partili eski milletvekili Remzi Özen dolandırıldı. 83 yaşındaki Özen, kendisini bir süredir arayan kişilere 2 milyon TL para götürdü. İddiaya göre kimliği belirsiz kişiler, Özen'i arayarak isminin FETÖ soruşturmasında geçtiğini söyledi. 

ARAZİSİNİ SATARKEN ŞÜPHELENDİ 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; kendisini Konak Cumhuriyet Savcısı olarak olarak tanıtan kişi, Remzi Özen'in isminin FETÖ'den çıkarılması için 2 milyon lira talep etti. Özen, banka hesabından 2 milyon TL çekerek parayı Urfa'ya götürdü. Urfa'da kendisini bekleyen dolandıcıya parayı teslim eden Özen, evine döndü. İsminin FETÖ dosyasından çıktığını düşünen Remzi Özen, dolandırıcılar tarafından yeniden aranmaya başladı. Dolandırıcılar, bu kez Özen'den 3 milyon TL daha istedi. Kendisine ait araziyi satmak için görüşmelere başlarken olayın dolandırıcılık olabileceğini düşünerek polis merkezine gitti. Durumu emniyet yetkililerine anlatan Remzi Özen, dolandırıldığını anladı. Polis ekipleri, eski belediye başkanını dolandıran kişileri bulmak için çalışma başlattı.  

BİRÇOK YERDE KAYMAKAMLIK YAPTI 

İzmir Çeşme doğumlu olan Remzi Özen, Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur. Özen, Türkiye'nin birçok yerinde kaymakamlık yapmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi'nden İzmir Milletvekili de seçilen Remzi Özen'in 5 çocuğu vardır. Özen, bir dönem Alaçatı Belediye Başkanlığı görevini de yürütmüştü. Alaçatı Belediyesi, Bütünşehir yasasıyla kapatılmış ve Çeşme'ye bağlanmıştı. Alaçatı'nın o dönemki belediye başkanı Muhittin Dalgıç ise Çeşme Belediye Başkanı olmuştu.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım