SON DAKİKA

İzmir

EÜ Rektörü Budak’tan 'ağaçlandırma için hazırız’ mesajı

İzmir EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Bakan Bekir Pakdemirli ile görüşerek, yaraların sarılması ve ağaçlandırma çalışmaları için göreve hazır olduklarını söyledi.

21 Ağustos 2019 18:31
EÜ Rektörü Budak’tan 'ağaçlandırma için hazırız’ mesajı

İzmir Ege Üniversitesi Prof. Dr. Necdet Budak, Karabağlar Tırazlı Mahallesi’nde ormanlık alanda başlayan ve çevre ilçeleri de tehdit eden orman yangını ile ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bir görüşme gerçekleştirdi. 500 hektarlık alanın kül olduğu bilgisinin paylaşıldığı görüşmede, ormanın tekrar ağaçlandırılması ve yaraların sarılması için göreve hazır olduklarını söyleyen Rektör Budak, Ege Üniversitesi’nin 80 bin mensubu ile hazır olduklarını ve yapılması gereken ne ise yapmak istediklerini dile getirdi.

EÜ SORUMLULUĞUN FARKINDA

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yle görüşen EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi’nin yeşilin kıymetini bildiğini dile getirdi. Eğitim kurumlarının sadece mensuplarına karşı değil, ülkeye ve vatandaşlara karşı da sorumlulukları olduğunu söyleyen ve ortaya çıkan bu sorumluluğun farkında olduklarını kaydeden Rektör Budak, Ege Üniversitesi’nde yapılan tüm çalışmaların ülke ve toplum yararına olacak şekilde devam ettiğini söyledi. Karabağlar’da başlayıp rüzgârın etkisiyle ilerleyen yangında zarar gören ağaçlardan dolayı yüreklerinin dağlandığını kaydeden Budak, gidenin geri gelmeyeceğini ancak yeniden ağaçlandırma yapılabileceğini dile getirdi.

80 BİN KİŞİLİK GÖNÜLLÜ EKİP

Ege Üniversitesi’nin 80 bin mensubunun ağaçlandırma ve diğer çalışmalar için gönüllü olduğunu kaydeden Rektör Budak, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüştüklerini, ne yapılması gerekiyorsa hazır olduklarının mesajını verdiklerini kaydetti. Bakan Pakdemirli’nin, bu yaklaşımdan moral bulduğunu ve yaraların hep birlikte sarılacağının bilgisini paylaşan Rektör Budak, soğutma çalışmalarının bitmesi ile yeşil bir seferberlik başlayacağını dile getirdi. Ege Üniversitesi olarak en ön saflarda yer alacaklarını söyleyen Budak, yangın felaketinin bir daha yaşanmamasını dilediğini kaydetti.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım