SON DAKİKA

Magazin

Evinde düşen Haldun Dormen, hastaneye kaldırıldı

Evinde düşerek kalça kemiğini kıran ünlü oyuncu Haldun Dormen hastaneye kaldırıldı.

4 Temmuz 2019 16:40
Evinde düşen Haldun Dormen, hastaneye kaldırıldı

Ünlü tiyatro oyuncusu Haldun Dormen, hastanelik oldu. 91 yaşındaki oyuncu, dün akşam evindeyken düşerek kalça kemiğini kırdı. Ambulansla hastaneye kaldırılan Dormen tedavi altına alındı. Dormen'in sağlık durumunun iyi olduğu ifade edildi. Haldun Dormen'in hayranları, usta oyuncunun hastaneye kaldırıldığı haberinin ardından telaşlanırken sosyal medyadan geçmiş olsun mesajları gönderdi. 

HALDUN DORMEN'İN KARİYERİ 

5 Nisan 1928'de Mersin'de doğan Haldun Dormen, Galatasaray Lisesi'nden mezun oldu. Amerika Birleşik Devletleri'ne giderek oyunculuk eğitimi alan Dormen, Türkiye'ye döndüğünde oyun yazmaya ve oynamaya başladı. Kariyerinde 2 kez film yöneten Dormen, beklenen gişe rakamlarını göremeyince film yönetmenliğini bıraktı. 1972 yılında kendi soyadını taşıyan tiyatroyu kurdu ancak televizyon yayıncılığı sektörünün gelişmesi ve yaygınlaşması nedeniyle istediği başarıyı yakalamadı. Tiyatroyu kapatan Dormen, kariyeri boyunca birçok tiyatro oyununda ve televizyon programında rol almıştır. Dormen, Erol Günaydın, Metin Serezli, Yılmaz Köksal gibi birçok sanatçıyı yetiştirdi.

SAHTE TOZU TİYATROSUNUN DANIŞMANLIĞINI YAPIYOR 

Haldun Dormen, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden 3 kez de ödül almıştır. Bir dönem gazetecilik de yapan Dormen, 8 yıl boyunca Milliyet gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Haldun Dormen, 1998 yılında da Devlet Sanatçısı unvanı almıştır. Haldun Dormen, İzmir'de eski Çınar Sineması olarak bilinen ve şu anda ismi Sahte Tozu olan tiyatronun da danışmanlığını sürdürmektedir.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım