SON DAKİKA

İzmir

Foça Belediyesi, hayvan katliamı haberlerini yalanladı

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, sosyal medyadaki hayvanların katledildiğine yönelik haberlerin gerçek olmadığını duyurdu.

11 Eylül 2019 22:42
Foça Belediyesi, hayvan katliamı haberlerini yalanladı

Foça Belediyesi, hayvan katliamını yalanladı! İzmir'in Foça Belediyesi, sosyal medyada belediyenin sokak hayvanlarını katlettiği yönündeki iddiaları resmi internet sitesinden yalanladı. 

FATİH GÜRBÜZ'DEN TEPKİ

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, yaptığı açıklamada bu haberleri üzüntü ve hayretle karşıladığını ifade etti. Çıkan haberlerin gerçek olmadığını savunan Gürbüz, bu tür haberler karşısında yasal haklarını kullanacağını duyurdu. Başkan Gürbüz, vatandaşların bu tür haberlere itibar etmemesini istedi.

TEMMUZ AYINDA AFİŞLER ASILMIŞTI

Foça Belediyesi, 2 ay önce HAYTAP ile yaptıkları anlaşma sonrası ilçenin çeşitli yerlerine hayvanların korunmasına yönelik afişler asmıştı. Bilboardlardaki bu afişlerde "Onlar için bir kap yemek, bir kap su." ifadeleri yer almıştı. Yapılan açıklamada yaz aylarının sokak hayvanları için zor geçtiği ve bu konuda duyarlılık yaratılmak istendiği ifade edilmişti.

  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım