SON DAKİKA

İzmir

Foça’da tiyatro ve sinema zamanı

İzmir Foça Beşkapılar Kalesi’nde tiyatro gecesi yaşandı ve Phokaia Bağımsız Film Günleri’nin 30 Temmuz Salı günü başlayacağı bildirildi.

28 Temmuz 2019 19:19
Foça’da tiyatro ve sinema zamanı

İzmir’in Foça ilçesinde sanatseverler için farklı dallarda etkinlikler düzenleniyor. Foça Beşkapılar’da Foça Belediyesi’nin organizesi ile düzenlenen tiyatro gecesinin ardından, Phokaia Bağımsız Film Günleri adıyla da festival havasında sinema gösterilerinin yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

BEŞKAPILAR’DA TİYATRO GECESİ

Foça Belediyesi’nin Ege Sanat Tiyatrosu ile birlikte düzenlediği tiyatro gecesi, Beşkapılar Kalesi’nde seyirci ile buluştu. Foçalı Şair-Yazar Ahmet Önel’in eserinden uyarlanan tiyatro oyununa Foçalılar ve bölgeye tatil için gelenler yoğun ilgi gösterdi. Ahmet Önel oyunun ardından, meddahlık sanatını yaşatan eseri tiyatro sahnesine uyarladıkları ve kusursuz oynadıkları için ekibe teşekkür etti.

FOÇA’DA FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR

Foça Belediyesi, ilçede organize ettiği kültür sanat faaliyetleri ile vatandaşlara unutulmaz etkinlikler sunuyor. Tiyatro gecesinin ardından Foça’da film festivali de organize eden yetkililer, 30 Temmuz Salı günü başlayacak ve 3 Ağustos Cumartesi günü sona erecek Phokaia Bağımsız Film Günleri’ne hazırlanıyor. Dünyanın çeşitli festivallerinden ödüller almış filmlerin gösterim için hazırlandığı ve sinemaseverlere ücretsiz olarak sinema akşamları yaşatılacağı duyuruldu. “Beşkapılar’da 5 Gece” sloganı ile film günlerini düzenleyen Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, seçkin ve bol ödüllü filmleri Foçalılarla buluşturacaklarını, festivalin Beşkapılar Kalesi’nde 5 gün süreceğini ve etkinlikte söyleşilerin de yapılacağını kaydetti. “Borç”, “İçerdekiler”, “Unutma Beni İstanbul”, “Güven” ve “Suç Unsuru” adlı filmlerin seyirciyle buluşacağı ve filmlerin yönetmenlerinin de festivale katılarak söyleşiler düzenleyecekleri bildirildi. Festivalin düzenleme kurulu da bir açıklama yaparak cinsiyet eşitliği vurgusu yaptı ve organizasyonun uluslararası bir sözleşmeye uyularak hazırlandığını bildirdi.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım