SON DAKİKA

İzmir

Göçmen kaçakçısı 20 kişi adliyeye sevk edildi

Düzenlenen operasyonla yakalanan 55 göçmen kaçakçısından 20’si tutuklama talebi ile adliyeye sevk edildi.

9 Temmuz 2019 23:02
Göçmen kaçakçısı 20 kişi adliyeye sevk edildi

İzmir Emniyet Müdürlüğü’nün geniş çaplı operasyonu ile göçmen kaçakçılarına büyük darbe vuruldu. İzmir merkezli 8 ilde gözaltı kararları verildi ve 55 kişi yakalandı. Emniyet'te işlemleri tamamlanan 20 kaçakçı adliyeye sevk edildi.

20 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Geçtiğimiz günlerde, göçmen kaçakçılarına yönelik İzmir merkezli 8 ilde başlatılan operasyonda, göçmenleri Ege Denizi’nden yurtdışına kaçıran şahıslara yönelik yakalama kararı çıkarılmış, İzmir Emniyet Müdürlüğü’nün, Dikili ve Aliağa emniyet birimleri ile yaptığı operasyonlarda 55 şahıs gözaltına alınarak emniyete götürülmüştü. İfadeleri alınan şahıslardan 20’si Dikili Adliyesine sevk edilirken, diğer 35 kişinin işlemlerinin devam ettiği, emniyet birimlerinin yapacağı işlemlerin ardından bu şahısların da adliyeye sevkinin yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

TOPLAM 704 GÖÇMEN YAKALANDI

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü, göçmen kaçakçılarına yönelik operasyonla ilgili bilgiler paylaştı. Emniyet yetkilileri, içinde bulunduğumuz yıl içerisinde, 704 göçmeni Ege Denizi’nden yurtdışına gitmek isterken yakaladıklarını, göçmenlerle birlikte 10 deniz motorunu, 10 lastik botu ve 672 can yeleğini de ele geçirdiklerini kaydetti. Kaçak göçmenlerin can güvenliklerini riske atarak ve yasa dışı yollarla yurtdışına gitmelerinin engellendiğini kaydeden yetkililer, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını ve kaçak göçmenlerin başka ülkelere gitmelerini sağlayan şebekenin takibe alındığını kaydetti. Göçmen kaçakçılığı suçu kapsamında 100 şüphelinin tespitinin yapıldığını kaydeden yetkililer, bunlardan 13’ünün tutuklandığının ve cezaevine gönderildiğinin bilgisini paylaştı.

  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım