SON DAKİKA

Teknoloji

Google, 20 dolara akıllı telefon üretecek

Google, dünyada herkesin akıllı telefona ulaşabilmesi için akıllı telefon üretme kararı aldı. Telefonun fiyatı 20 dolar olacak.

11 Haziran 2019 17:41
Google, 20 dolara akıllı telefon üretecek

Son dakika İzmir... Google'dan dünyada herkesin akıllı telefon kullanabilmesi için yeni bir proje geldi. Google, Birleşmiş Milletler'in herkesin internet erişimine kavuşması için yaptığı çağrının ardından, ucuz telefon üretimi için düğmeye bastı. 

Yapılan çalışmaya göre sadece Afrika'nın değil, teknolojinin beşiği olan Amerika Birleşik Devletleri'nde bile halkın yüzde 15'ine yakının internete bağlanamadığı ifade edildi. Google Başkan Yardımcısı'nın yaptığı açıklamaya göre, 20 dolara satışa çıkarılacak bu akıllı telefon, internete bağlanma ve uygulamaları çalıştırma gibi temel işemleri gerçekleştirebilecek. Açıklamada, telefonun bin dolarlık telefonlarla boy ölçüşemeceğinin altı çizilirken telefonun içindeki donanımın sınırlı olacağı belirtildi. Google'ın üreteceği bu telefonun, Türkiye pazarına girip girmeyeceği ve girerse fiyatının ne olacağı şimdilik bilinmiyor. Bunun yanı sıra telefonun donanımı, özellikleri ve fiziksel görünümüyle ilgili de henüz bir açıklama yapılmadı.

Google 20 Dolar telefon

Birleşmiş Milletleri raporuna göre 2030 yılına kadar dünya üzerindeki her yetişkin, teknolojinin de gelişmesiyle birlikte internet kullanımına uygun hale gelecek.  

TÜRKİYE PİYASASINDA EN UCUZ ANDROID TELEFON 300 TL 

Türkiye piyasasında şu anda en ucuz Android telefon, 300 TL civarında satılıyor. Genellikle küçük ekranlı ve dahili depolaması az olan bu cihazlar, temel şekilde internet bağlantısı kullanmaya ve telefon görüşmesi yapmaya yarıyor.  

Google 20 Dolar telefon

Android cihazın içindeki donanım ve beklentiler yükseldikçe, bu fiyat 7 bin TL'ye kadar yükselebiliyor.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Stajyer editör olarak görev almaya başladığı yazılı medya sektöründe ekonomi ve spor sayfaları için içerikler hazırladı. İstanbul’da çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmaya başladı. Bülent Aydın, internet medyası alanında kendini geliştirerek kariyerini bu alanda devam ettiriyor

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım