SON DAKİKA

Teknoloji

Google Chrome, pazar payında rakiplerine fark attı! İşte rakamlar

Google'ın ücretsiz web tarayıcısı Google Chrome, pazar payını yüzde 65'ten 67'ye çıkardı. Chrome'un en yakın rakibi Mozilla ise yüzde 9'da kaldı.

5 Haziran 2019 01:09
Google Chrome, pazar payında rakiplerine fark attı! İşte rakamlar

Son dakika İzmir... Google'ın ücretsiz web tarayıcısı olan ve Eylül 2008'de piyasaya sürülen Google Chrome, rakipleriyle farkı açıyor. Yurt dışında yayın yapan NetMarketShare'nin verilerine göre Google Chrome, en yakın rakibi olan Mozilla Firefox'la arasındaki farkı yüzde 58'e kadar çıkardı. Verilere göre Google Chrome, pazar payını yüzde yüzde 65'ten 67'ye çıkararak tüm zamanların rekorunu kırdı. 

NetMarketShare'ın analizine göre Mozilla Firefox'un pazar payı yüzde 10'un altına düştü. Mozilla, pazar payında yüzde 9'da kaldı. Internet Explorer yüzde 6'ya, Microsoft'un yeni tarayıcısı Edge ise yüzde 5'e düştü. 

CHROME'DA UZANTILARA SINIRLAMA GELİYOR 

Geçtiğimiz günlerde Google'dan gelen haber, kullanıcıları sevindirmişti. Eklentilerin yüklendiği esnada istediği izinler konusunda sınırlama getirmeyi planlayan Google, böylece kullanıcıların da gizliliğini biraz daha garanti altına almış olacak. Yeni planlamaya göre Google, uzantının ihtiyacı olan izinleri istemesine izin verip diğerlerini engelleyecek. Böylece Google Chrome kullanıcıları, internette daha güvenli gezebilecek. 

Uygulamanın sonbaharda hayata geçeceği ifade ediliyor.

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul’da çeşitli basın organlarında görev alan Yasemin Çelik, internet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulundu. Görsellik ve tasarım üzerine de kendini geliştiren Yasemin Çelik, dijital medyanın birçok farklı departmanında görev alarak kendini geliştirdi. İzmir’e taşınan Yasemin Çelik, dijital medya çalışmalarına buradan devam ediyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım