SON DAKİKA

Teknoloji

Google'la arası bozulan Huawei, buna rağmen satışlarını 2'ye katladı

ABD ile yaşanan gerilim nedeniyle Google'la arası bozulan Çinli telefon markası Huawei, satışlarını ikiye katladı.

23 Mayıs 2019 12:20
Google'la arası bozulan Huawei, buna rağmen satışlarını 2'ye katladı

ABD ile yaşanan gerilim nedeniyle Google'la arası bozulan Huawei, tüm problemlere rağmen satış rakamlarını neredeyse ikiye katladı.

Euronews'in haberine göre; dünyanın en büyük 2. üreticisi olan Huawei, bu yılın sonunda Samsung'u geçerek dünyanın en çok satış yapan telefon markası olmayı hedefliyor.

DÜNYADA SATIŞLAR DÜŞÜYOR, HUAWEI İKİYE KATLIYOR

Dünya üzerinde yapılan telefon satışları, geçtiğimiz yıla göre yüzde 6 azalırken Huawei'nin satış rakamları parmak ısırtan cinsten... Yapılan araştırmalara göre Samsung'un satışları yüzde 10, Apple'ın ise yüzde 30 azaldı. Bu düşüşlerin devam etmesi halinde, Huawei'nin liderliği ele geçirmesine kesin gözüyle bakılıyor.

En çok satılan telefonlar
En çok satılan telefonlar
  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Stajyer editör olarak görev almaya başladığı yazılı medya sektöründe ekonomi ve spor sayfaları için içerikler hazırladı. İstanbul’da çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmaya başladı. Bülent Aydın, internet medyası alanında kendini geliştirerek kariyerini bu alanda devam ettiriyor

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım