SON DAKİKA

İzmir

Grup Mecaz, Çiğli Egekent'te sahneye çıktı

Grup Mecaz, Çiğli Egekent'te düzenlenen konserler kapsamında sahneye çıktı.

19 Temmuz 2019 12:02
Grup Mecaz, Çiğli Egekent'te sahneye çıktı

Çiğli Belediyesinin organize ettiği "Yaz Konserleri" kapsamında sahneye çıkan Grup Mecaz, Çiğlili vatandaşlara müzik şöleni sundu. Egekent'te düzenlenen konsere katılan vatandaşlar, Grup Mecaz'ın şarkılarıyla eğlendi. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, yaptığı açıklamada çalışmalarına kararlılıkla devam ettiklerini söyleyerek ilçenin geleceğine Çiğlili vatandaşlarla birlikte karar verdiklerini ifade etti. Değişim sürecini başlattıklarını belirten Gümrükçü, belediyenin faaliyetleri hakkında da bilgi verdi. Meslek geliştirme kurslarının kısa süre içinde start alacağını belirten Gümrükçü, hobi kurslarının da sürdüğünü dile getirdi. 

GRUP MECAZ KİMDİR? 

Grup Mecaz üyeleri; Zeynel Demir, Mahmut Karagenç, Özgür Çelik, Mehmet Ali Edis ve Hüseyin Özdoğan, Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarı mezunu ve öğretim görevlileridir. 1998 yılında kurulan grup, şimdiye dek Yalelli, Derun ve Heybe isimli albümleri çıkardı. Türkiye'nin yanı sıra yurt dışında da birçok projede yer alan grup, ödüllerin sahibi oldu. 1997 ve 2000'de İngiltere'de ve Polonya'da düzenlenen yarışmalarda 1.'lik kazanan Grup Mecaz, daha sonraki yıllarda yine İngiltere'de düzenlenen 2 yarışmada 2. ve 3.'lük elde etti. 

Grupta solist Zeynel Demir, Bağlama, Cümbüş, Buzuki ve Lavta, Mahmut Karagenç Dilsiz Kaval, Karadeniz Düdüğü, Özgür Çelik Kabak Kemane, Basmane, Tarbağ, Mehmet Ali Edis klasik gitar ve elektrik gitar, Hüseyin Akdoğan ise Akustik davul çalıyor. Grup, son olarak 3 Ağustos 2017'de "Efendim Aman" isimli şarkısına video klip çekmişti.

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım