SON DAKİKA

İzmir

HDP İzmir İl Başkanlığı önünde gerginlik çıktı

İzmir'de HDP İl Binası önünde açıklama yapmak isteyen HDP'lilere emniyet güçleri müdahale etti.

17 Ekim 2019 19:19
HDP İzmir İl Başkanlığı önünde gerginlik çıktı

Son dakika İzmir! İzmir'de HDP Binası önünde gerginlik çıktı. HDP'nin Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda yapmayı planladığı etkinlik, kısa süre önce İzmir Valiliği tarafından yasaklanmıştı. Bu kararın ardından HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, HDP İzmir İl Başkanlığı önünde konuşma yapmak istedi. 

EMNİYET EKİPLERİ İZİN VERMEDİ

Olay yerinde bulunan emniyet ekipleri ise Temelli'nin açıklamasının izinsiz olduğunu belirterek partililerin il binasına girmesini söyledi. Ortam gerilirken çevrede bulunan bir grup vatandaş "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganı attı. Ekipler, bu grubu da olay yerinden uzaklaştırdı. HDP'liler, açıklama izninin verilmemesinin ardından parti binasına çıktı, Genel Başkan Sezai Temelli ise binada yaptığı açıklamanın ardından il binasından ayrıldı.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım